Dubbla klasser Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Tova Örting Excerno Elan Does Skanör-Falsterbo BK 99p Kvalificerande Schapendoes Eye
2. evy Palèn Golden Mystery´s Cruising Casati Olofströms BHK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Carina Bergenwolf Woodshine´s Wowie Zowie Sjöbo BK 97p Kvalificerande Tervueren Eye
4. Zuzanna Nawrot Milla Lunds Hundungdom 96p Kvalificerande Mudi Eye
5. Johanna Nord Viva Swartz Up To Talk Skurups Brukshundklubb 95p Kvalificerande American akita Eye
5. Helena Jardelid Klara SBKs Halmstadsavd. 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Ann Samsioe Mörkehäll Engla Skanör-Falsterbo BK 93p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
8. Gun Werlemark Allaflox Commander Sam Vimes Göinge-Broby BHK 91p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
9. Jessica Laxén Kanonkulans Tic Tac Toe Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 89p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
9. Elisabeth Österlind Twinflowers T Zampa Parrot Lomma BK 89p Kvalificerande Schapendoes Eye
11. Elisabet Andersson Evros Xotic Lily Tygelsjö BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
12. Jennifer Kolm Streamlight´s Choice Lex Luthor Trelleborgs BK 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
12. Viktoriya Kulya Unity Blue Black Hawk Stenungsunds BK 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
12. Sofie Elofsson Stenseitens Åkkidokki Onnenpotku Svenska Lapphundklubben 85p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
12. Sofia Vahlström Hallifax D´havilland Hawker Burlövs BK 85p Kvalificerande Pudel stor Eye
16. Christina Karlsson Like´ims Smilla Sjöbo BK 84p Kvalificerande Labrador retriever Eye
16. Ingegerd Lindberg Sweet Enola´s Fire Fly Sölvesborgs BHK 84p Kvalificerande Bearded collie Eye
18. Rebecca J Andersson Bella Karlskrona BK 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Anna-Lena Olsson Milovi´s Snorkfröken Lomma BK 82p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
20. Annica Nycander Dogsmart´s Cellett Citronmeliss Tygelsjö BK 80p Kvalificerande Bichon havanais Eye
21. Kerstin Adler Mattishus Billan Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 77p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
22. Carina Engström Duvhults Dancing In The Dream Forsakars BK 76p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
23. Tova Örting Twinflowers El Divo Van Leile Skanör-Falsterbo BK 74p Kvalificerande Schapendoes Eye
24. Laila Palén Team Modicken´s Tiako Ianao Svenska pudelklubben 71p Kvalificerande Pudel mellan Eye
24. Cecilia Hensfelt Lizy Vom Calibra Rott Burlövs BK 71p Kvalificerande Rottweiler Eye
26. Freja Johansson Hilma Sveriges Hundungdom 66p Ej stambokförd hos SKK Eye
27. Veronika Åsman Queen Aminook´s Chili Bean Göteborg-Mölndals BK 50p Finsk lapphund Eye
  Anna-Lena Olsson Abu Al Khayar Farooq Lomma BK Avbruten Saluki, långhårig Eye
  Maria Lundberg Borderby´s Loves You Eslövs Brukshundklubb Avbruten Borderterrier Eye