Officiell rallylydnad - dubblerad tävling - Rallylydnad mästare (A DM-klass Förmiddag)

Rallylydnad mästare (A DM-klass Förmiddag)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Åsa Skog Bennaz´ Czillah El-Ra Älmhult BHK 100p Max Pumi Eye
2. Lisa Grönstedt Ever On Tam Sölvesborgs BHK 99p Kvalificerande Border collie Eye
2. Ulrika Sävmark Sibel Nybro BK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Heléne Adolfsson-Rehn Seaspirit Crocus Karlshamns BK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
5. Thomas Ohlsson Eyemarkers Tinja Karlshamns BK 97p Kvalificerande Border collie Eye
5. Birgitta Svedin Hjälmsatösens Anja Karlshamns BK 97p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
5. Sara Kronberg Cameron Eclipse Nybro Hundungdom 97p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
8. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Once Upon A Time Torsås BK 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Nina Steinbach Havtornets Ruby Cabernet Ronneby Brukshundklubb 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Madeleine von Koch Fairdogs Vivekka SBKs Malmöavd. 93p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
10. Lisa Grönstedt Wintergold´s Chai Spice Sölvesborgs BHK 93p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Susanne Boklund Persson Trisoblues Made For Me Sölvesborgs BHK 92p Kvalificerande Golden retriever Eye
13. Emmelie Karlsson-Rydell Jarra Av Centaurus Emmaboda BK 91p Kvalificerande Malinois Eye
14. Pia Helene Welander Lärkahalls Jigglypuff Svenska Norwichterrierklubben 89p Kvalificerande Norwichterrier Eye
14. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Good Time Torsås BK 89p Kvalificerande Golden retriever Eye
16. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 88p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
17. Susanne Svensson Deejasome Ivrig Till Tusen Tollarps BK 87p Kvalificerande Samojedhund Eye
18. Ann Samsioe Radiant Star´s Affectionate AimÉe Skanör-Falsterbo BK 86p Kvalificerande Leonberger Eye
19. Camilla Hindorf Giant Gauntlet´s Last Man Standing Tollarps BK 85p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
20. Nina Steinbach Andhämtningens Zc Hanna Ronneby Brukshundklubb 84p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Lovisa Torstensson Goldsand´s Camaro Nybro BK 81p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Ann-Charlotte Fällgren Svedjebäckens Joyful Prince Sölvesborgs BHK 81p Kvalificerande Golden retriever Eye
23. Lena Rosén Carmal´s Heroine Querido Olofströms BHK 80p Kvalificerande Labrador retriever Eye
24. Inger Petersson Andhämtningens Pb Denise Karlshamns BK 79p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
25. Ulrika Wallin Working Beauty´s My Melody Växjö BK 77p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
26. Ina Kolmodin Tibouchina´s Younan Norsborg Lokala Kennelklubb 71p Kvalificerande Manchesterterrier Eye
27. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Rönne Hundungdom 68p Petit brabancon Eye
28. Pia Helene Welander Doublepatch All Hallows Pumpkin Svenska Norwichterrierklubben 58p Norwichterrier Eye
29. Anna Jönsson Alpcock´s Miss Anja SBKs Malmöavd. 56p Papillon Eye
  Susanne Boklund Persson Maddes Into The Future Sölvesborgs BHK Disk. Cocker spaniel Eye
  Ulrika Sävmark Bambam Nybro BK Disk. Ej stambokförd hos SKK Eye
  Maj-Britt Berglin Svensson Gemdales Arbetsföre Arvid Olofströms BHK Disk. Collie, långhårig Eye