Officiell rallylydnad dubbla klasser - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Anna Nolkrantz O´lydia Zhoklad Värmdö BK 95p Kvalificerande Briard Eye
2. Jessica Holmström Tjustpärlans Night Surprice Åtvidabergs HK 94p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
3. Eva Rangwe Snövit Kungsörs BHK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Emma Grundström Swedehof´s Liberty Sollefteå Brukshundklubb 89p Kvalificerande Hovawart Eye
5. Caroline Magnerholt Järnbröst Siggen´s Supernova Svenska welsh corgiklubben 86p Kvalificerande Welsh corgi pembroke Eye
6. Denise Karlsson Dobgun´s Udine Nynäshamns BK 85p Kvalificerande Dobermann Eye
7. Mariela Nilsson Mattssons Tyke Solna-Sundbybergs BK 81p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
8. Jenny Larsson Chankazz Chompiz Buz Örebro BK 75p Kvalificerande Pumi Eye
9. Agneta Karlsson Oculos Citrine Svenska pudelklubben 74p Kvalificerande Pudel stor Eye
9. Towe Melander Shoestring´s Coffee Berry Södertälje BK 74p Kvalificerande Boxer Eye
11. Elin Lindell Whiskey Södertälje LKK 72p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Linda Bergendahl O´flanagan Hurray For Ecology Apollogruppen 72p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
13. Carin Magnusson Sobelkustens Royal Water Lily Nykvarn LKK 69p Shetland sheepdog Eye
13. Anna Larsson Agdalavallarnas Zome Zin Södertälje BK 69p Border collie Eye
13. Anna Julin Vällhaga Gårds Catwoman Väsby BK 69p Jack russell terrier Eye
16. Margareta Brandrup-Wognsen Aqualines Celine Arboga BK 67p Barbet Eye
17. Marje Rebane Mini Enköpings BK 66p Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Lotta Moll Doubleuse Sapphire Stockholms Södra BK 66p Golden retriever Eye
19. Anna Söderberg Faraoland Swedish Design Hölö-Mörkö BK 62p Basenji Eye
20. Ulla Bagger Ronja Hölö-Mörkö BK 59p Irländsk röd setter Eye
20. Camilla Liedholm Dirgis Diras Dijon Vi Apollogruppen 59p Berger des pyrénées à poil long Eye
22. Camilla Bermell Blixtrande Staffar Chili Katrineholms BK 58p Staffordshire bullterrier Eye
23. Emelie Arwinge Alex Flaming Storm Svenska Faraohund och Cirneco dell'Etnaklubben 57p Faraohund Eye
24. Lena Ekblom Skogsbackens Misty Midnight Väsby BK 51p Shetland sheepdog Eye
25. Lena Edbom Light My Fire Pistou Hölö-Mörkö BK 49p Berger des pyrénées à face rase Eye
26. Tanja Starck Bazius Fruit A La La Apollogruppen 46p Dalmatiner Eye
27. Eva-Lotta Ringius A-Te-Ell´s Ell-Ay Haninge BK 45p Tervueren Eye
28. Anita Östby Löwi-Scot Winter Storm Eskilstuna BK 38p Skotsk terrier Eye
29. Jessica Zetterberg Alfred Strängnäs BK 15p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Anita Östby Löwi-Scot Warren Amourette Eskilstuna hunddressyrklubb Disk. Skotsk terrier Eye
  Pernilla Svanström Vinterängens Dontput Baby Inacorner Enköpings BK Avbruten Vit herdehund Eye
  Åsa Norberg Mirathis Simply Red Specialklubben Rhodesian Ridgeback Sverige Avbruten Rhodesian ridgeback Eye
  Petra Öhrn Björnlidens Calina Hölö-Mörkö BK Avbruten Berner sennenhund Eye