Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Anna Gonzalez Skallabackens Ophelia SBKs Halmstadsavd. 100p Max Pumi Eye
2. Tina Nyberg Cirtap´s Prinses Shima Van Kelly-e Vara-Grästorp BHK 97p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
3. Charlotte Andersson Ferdinand SBK Göteborgsavd. 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Helen Kvist Toppborders Siri Borås BK 94p Kvalificerande Border collie Eye
3. Johanna Wetterling Enya Göteborgs Hundungdom 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Lovisa Kallerhult Kalote´s Fendi Skara BK 92p Kvalificerande Australian shepherd Eye
7. Grethe Blindheim Lotta Des Champs Du Trefle Mullsjö BK 91p Kvalificerande Groenendael Eye
8. Anita Ahlqvist Ikkatorpet´s Collin Svenska collieklubben 89p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
9. Therese Arvestrand Capandus Orient Express Vadstena BK 88p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Irene Pettersson Velvet Dandy´s Valerie Solanis Vara-Grästorp BHK 88p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
11. Rolf Johansson Krösaskogens Nisse Sävsjö BK 86p Kvalificerande Västgötaspets Eye
12. Annika Gripencreutz Crusea´s Jumping Jack SBK Göteborgsavd. 84p Kvalificerande Pudel mellan Eye
13. Kajsa Sommar Brynhildes Captain Hook SBK Göteborgsavd. 82p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
13. Sylvia Johansson Argenta´s Parker Falkenbergs BK 82p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
15. Charlotte Andersson Twix SBK Göteborgsavd. 81p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Rolf Johansson Krösaskogens Teodor Sävsjö BK 80p Kvalificerande Västgötaspets Eye
17. Lovisa Kallerhult Breakeout´s Beat Them All Skara BK 78p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
18. Therese Arvestrand Squaw´s Vile Vadstena BK 76p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
18. Irene Pettersson Delonnix Busoni Vara-Grästorp BHK 76p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
20. Marianne Johansson Krösaskogens Qvintus Sävsjö BK 74p Kvalificerande Västgötaspets Eye
21. Irene Pettersson Lindatorps Nichole Vara-Grästorp BHK 73p Kvalificerande Papillon Eye
22. Sarah Eliasson Augustina Alingsås BHK 72p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Irene Torpling Zenta Ullareds BK 70p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Fredriqa Danheimer Dschowo´s Xula Falkenbergs BK 70p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
25. Jenny Davidsson Atomowa Hajko-nerita Falkenbergs BK 66p Polski owczarek nizinny Eye
26. Jennie Bruhn Ceasar Falkenbergs BK 64p Ej stambokförd hos SKK Eye
26. Margareta Jakobsson Bm Galaxy Av Nangijala Mullsjö BK 64p Groenendael Eye
28. Veronica Andersson Lyra Oskarströms BK 58p Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Catharina Zachrisson Missnutt´s Dippa Varbergs BK 57p Australian shepherd Eye
30. Kajsa Sommar Ruscles Dark Dawn SBK Göteborgsavd. 49p American staffordshire terrier Eye
31. Anki Rolfsson Almdalens Ture Laholms BK 40p Australian kelpie Eye
32. Anita Skoglund Footprints First And Forever Alingsås BHK 36p Yorkshireterrier Eye
33. Linda Moskajärvi Anastazia Lilla Edets BHK 29p Rottweiler Eye
  Ronja Falk Black Art´s Odi-Etamo SBKs Halmstadsavd. 0.0, Underkänd Groenendael Eye
  Benny Olsson Ylles Marita Veberöd BHK 0.0, Underkänd Tysk schäferhund Eye