Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Mästare B, 17/8 Ändringar i startlista)

Rallylydnad mästare (Mästare B, 17/8 Ändringar i startlista)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Annelie Hammarquist Loppan Olofströms BHK 100p Max Border collie Eye
2. Monica Svensson Se Upp Gött Och Leva Helsingborg Brukshundklubb 99p Kvalificerande Pudel mellan Eye
2. Sven Håkansson Walk On Cal Åhus BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
2. Ritha Rörlien Migeva I´ll Be There SBKs Malmöavd. 99p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
2. Andrea Andersson Guldjägarens Guns-N-Roses Lunds BK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Kamilla Roupé Australian Mates Dreaming Dea Helsingborg Brukshundklubb 98p Kvalificerande Australian kelpie Eye
6. Kerstin Hellberg Sintra Tollarps BK 98p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Hanna Stenberg Silvery-Moon´s Flaming Heart Helsingborg Brukshundklubb 98p Kvalificerande Sealyhamterrier Eye
9. Gun Zimmer Merrymac Fame And Fortune Höganäs BHK 97p Kvalificerande Irländsk terrier Eye
9. Carina Engkvist Stjärnglimtens Vide Olofströms BHK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
9. Ann Samsioe Mörkehäll Engla Skanör-Falsterbo BK 97p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
12. Jytte Sigsgaard Mironik´s Smile Söderåsens BK 96p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
13. Åsa Alfred Indigo Flash CendrÉ Delanoed´orient Åhus BK 95p Kvalificerande Beauceron Eye
13. Tina Jensen Vallda Water Elayne Helsingborg Brukshundklubb 95p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
15. Maja Holmström Hickory Tavern Wishing Well Helsingborg Brukshundklubb 94p Kvalificerande Barbet Eye
15. Monica Persson Grahnskans Oska Tollarps BK 94p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
15. Ann-Kristin Petersson Manvargens Kotte Sjöbo BK 94p Kvalificerande Pudel mellan Eye
18. Monica Holmberg Lassen Isa Landskrona BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Rigmor Carlsson Agrosofens Mitt I Krysset Örkelljunga BK 93p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Gun Klevås Kopparhults Pinot Tollarps BK 92p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Kitty Tedemark Agdalavallarnas Zome Zin Svalövs BHK 88p Border collie Eye
22. Anette Parup Smilla Hörby BK 86p Ej stambokförd hos SKK Eye
22. Ingrid Borg Vogel Sandskogens Elit Lomma BK 86p Australian kelpie Eye
22. Jonna Silfwergård Dandy-Lion´s Service With A Smile Råådalens BK 86p Pudel stor Eye
25. Christina Enoksson Drömvinden´s Flax From Tucker Råådalens BK 85p Dansk-svensk gårdshund Eye
25. Charlott Berglund Cobby´s Going For Gold Svenska Norwichterrierklubben 85p Norwichterrier Eye
27. Carina Engkvist Vassruggens Paco Of Copper Olofströms BHK 84p Golden retriever Eye
28. Karin Gustafsson Kitenga Pole Position Pax Lunds BK 83p Dansk-svensk gårdshund Eye
28. Rebecka Nyström Tollca´s Sirius Landskrona BK 83p Nova scotia duck tolling retriever Eye
30. Camilla Bagger-Jörgensen Red Rat Imperial Expression Höganäs BHK 81p Borderterrier Eye
31. Eva Cajhagen Australian Mates Dana SBKs Malmöavd. 79p Australian kelpie Eye
31. Karin Juhl Sandskogens Ellie Lomma BK 79p Australian kelpie Eye
33. Francesca Gylling Jungholm True Happiness Lady Gracelyn Ängelholms BK 76p Australian shepherd Eye
34. Christina Enoksson Änglarnas Klara Kassiopeja Råådalens BK 75p Dansk-svensk gårdshund Eye
34. Anette Parup Nightrunner´s Chablis Hörby BK 75p Tervueren Eye
34. Kerstin Hellberg Carmal´s Keen Abbey Tollarps BK 75p Labrador retriever Eye
37. Ellinor Westerberg Grain Of Gold´s Oops A Gift Trelleborgs BK 73p Golden retriever Eye
38. Åsa Sandström En´båårdiz Perfect Choice Sjöbo BK 71p Borderterrier Eye
39. Rigmor Carlsson Springer Nova´s Fejja Of Tuffno Örkelljunga BK 69p Nova scotia duck tolling retriever Eye
40. Caroline Landin Jaffadays Dapple Dawn Lunds BK 63p Shetland sheepdog Eye
41. Åsa Olsson Nyström Coolmix Little Red Corvette Hörby BK 58p Shetland sheepdog Eye
42. Malin Tillgren Gäresgårdens Lycka Tollarps BK 48p Golden retriever Eye
42. Alexandra Sjöbeck Lightschaps Olympia Gaia Lomma BK 48p Schapendoes Eye