Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Ann Christin Kyhlström Totte Strängnäs BK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
1. Anna-Lena Jonsson Amazing Work Zärla Sandvikens BK 100p Max Border collie Eye
1. Eva Pontoppidan Emenems Leon Västerås Kennelklubb 100p Max Border collie Eye
1. Cecilia Mårtenson Walkabout Lyra Nynäshamns BK 100p Max Australian kelpie Eye
1. Cecilia Carlson Zetastar Mighty Inca Stockholms Södra BK 100p Max Labrador retriever Eye
6. Rolf Hägne Hnoss Xlnt Desire Väsby BK 99p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
6. Lena Johansson Gärstad Stuteri Hero Norsborg Lokala Kennelklubb 99p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
6. Jessica Adler Agrosofens Naturligt-Vis Bro-Håbo BK 99p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
6. Linda Heintie Trix Uppsala Brukshundklubb 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Annika Malmros Borell Musical´s Tears In Heaven Vallentuna BK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Satu Saarisilta Teasel´s Tudor Hudiksvalls BHK 98p Kvalificerande Pumi Eye
11. Maria Ungvári Akinnaz HajrÁ Fagersta KK 98p Kvalificerande Pumi Eye
13. Sara Guldbacke Brazil Jack´s Daikokuten Uppsala Brukshundklubb 96p Kvalificerande Shiba Eye
14. Ingela Norin Hexen House Dezireh Gävle Brukshundklubb 94p Kvalificerande Tervueren Eye
14. Sanna Ihrefjord Tearaway´s Can You Feel The Love Fagersta KK 94p Kvalificerande Australian shepherd Eye
14. Eva Ungvári Nyirsegfia Jonatan Fagersta KK 94p Kvalificerande Pumi Eye
14. Denise Karlsson Eldsjälens Fit For Reality Nynäshamns BK 94p Kvalificerande Tervueren Eye
18. Maria Ivarsson Agrosofens Sockerärta Olandstraktens BK 92p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
19. Maria Ungvári Pusztasarja LÁnka Fagersta KK 91p Kvalificerande Pumi Eye
20. Jenny Näslund Aussie Action´s Opal Matfors BHK 89p Australian kelpie Eye
20. Emma Sjödin Baltasar Matfors BHK 89p Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Lena Johansson Gold Zita´s Frozen Hulda Norsborg Lokala Kennelklubb 89p Shetland sheepdog Eye
23. Jessica Adler Agrosofens Rouletta Bro-Håbo BK 86p Nova scotia duck tolling retriever Eye
23. Lena Johansson Unixu´s Falcon Norsborg Lokala Kennelklubb 86p Tysk schäferhund Eye
23. Göran Hagberg Nellyson´s Yep-Yep Vallentuna BK 86p Australisk terrier Eye
26. Virpi Matsson-Frost Fastlove´s Flash Ludvika BK 85p Australisk terrier Eye
27. Anna Hagberg Nellyson´s Ba Donka Donk Vallentuna BK 84p Australisk terrier Eye
27. Marie Larsson Peak´nstuff Link Biscuit Ockelbo BK 84p Australian shepherd Eye
29. Stina Helander Genitas Golden Eye Västerås Hundungdom 81p Shetland sheepdog Eye
29. Monica Gahlin Onedis Dexter Nynäshamns BK 81p Australian shepherd Eye
31. Linnéa Sandberg Farmarens Take Me To The Circus Specialklubben för bearded collie 77p Bearded collie Eye
32. Eva Rupp Thuresson Maja Bro-Håbo BK 76p Ej stambokförd hos SKK Eye
33. Linda Ivarsson Li Line´s Dreams Of Stardom Nynäshamns BK 68p Shetland sheepdog Eye
34. marianne Wadsjö Shelfield Hoar Frost Nacka BK 66p Shetland sheepdog Eye
35. Katarina Plars Clayhill Etienne Nedansiljans BK 63p Barbet Eye
36. Eva Ungvári Akinnaz Yrrol Fagersta KK 55p Pumi Eye
  Annie Jurestam Pipino´s Big White Kitten Knivsta BK Disk. Vit herdehund
  Marie Larsson Björshults Frid Och Fröjd Eskilstuna BK Disk. Borderterrier
  Camilla Carlsson Camms Ametist Stockholms Södra BK Disk. Pumi