Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Sandra Watson Winbergs Lucy In The Sky Botkyrka BK 99p Kvalificerande Boxer Eye
2. Caroline Oldmark Canidaes Flowergirl SBKs Stockholmsavd. 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
3. Nikki Larsson Killinge´s Carenza Nacka BK 93p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
4. Jenny Mellåker Blondietales Fork In The Toaster Botkyrka BK 92p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
4. Karolina Eriksson Cocochanel Österåkers BK 92p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Jeanette Axenmo Jaffadays Cupcake Caramel Nykvarn LKK 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
6. Johanna Lundström Amazing Selma´s Forrest Gump Rasklubben för portugisisk vattenhund 90p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
8. Linda Laikre Elskade-Eldor Norsborg Lokala Kennelklubb 89p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
9. Sophie Hedberg Argenta´s Nigella Svenska schnauzer-pinscherklubben 88p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
10. Malin Wallbring Östra Greda The Black Pearl Vallentuna BK 86p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Josefine Andersson Angel Crown Nosey Svenska Prazský krysarík klubben 86p Kvalificerande Prazský krysarík Eye
10. Essi Stenroos Calzeat The Last Emperor Stockholms Kennelklubb 86p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
13. Emelie Smith Wunderbaums Helldorado Stockholms Södra BK 84p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Karolina Eriksson Bonniebailey Österåkers BK 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Christina Petersson Chess Player Sergeant Pepper Tyresö BK 82p Kvalificerande Australian shepherd Eye
15. Johanna Sandberg Bonnie Stockholms Hundungdom 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Claes Johansson Zingoalla´s Marron Forastero Lidingö BK 81p Kvalificerande Schapendoes Eye
18. Anna-Karin Lundberg Juniper Ha Sol I Sinnet Bro-Håbo BK 79p Kvalificerande Borderterrier Eye
19. Lotta Bradley Nester Thilda Stockholms Södra BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Ivana Petrovic Mason Haninge BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Linda Molin-Lindborg Blanco Pirata Xlnt Nacka BK 76p Kvalificerande Dvärgpinscher Eye
22. Ann-Christine Gaulitz Zelda Nacka BK 75p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
22. Paulina Back Skegårdens Elviz Svenska shetland sheepdogklubben 75p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
24. Anita Weinius Artemissil Sergeant Lidingö BK 70p Kvalificerande Labrador retriever Eye
25. Sophie Hedberg Argenta´s Mini Jaeger Svenska schnauzer-pinscherklubben 67p Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
26. Camilla Bergström Chrisdale´s New Design Kalix Kennelklubb 60p Shetland sheepdog Eye
27. Kajsa Lindholm Boris Solna-Sundbybergs BK 59p Dalmatiner Eye
28. Sofia Alvsommar Waterfreak´s Silver Stardust Golden retrieverklubben 57p Golden retriever Eye
29. Hanna Sollerbrant Nightrunner´s Taken By Surprise Danderyd-Täby BK 53p Shetland sheepdog Eye
30. Siv Gåling Idunvallens Blackberry Winter Nynäshamns BK 40p Cocker spaniel Eye
  Nadia Mitrovski Charlie American Staffordshire Terrierklubben Disk. Ej stambokförd hos SKK Eye
  Beatrice Scharin Zmilla Haninge BK Disk. Ej stambokförd hos SKK Eye
  Malin Ahlberg Impressive Staffs Give Me The Night Stockholms Södra BK Disk. Staffordshire bullterrier