Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Yessica Björkvall Drogo Bro-Håbo BK 100p Max Border collie Eye
2. Ulrika Wallin Guldstrimman´s Inget Är Omöjligt Mora BK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Johanna Strömblad Gingercake My Shining Star Enköpings BK 98p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
4. Sabina Nises Uno Svenska australian shepherdklubben 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
5. pethra Lundin Gazette´s Golden Light Sandvikens BK 96p Kvalificerande Amerikansk cocker spaniel Eye
5. Malin Rickdorff Catharina Knivsta BK 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
7. Emma Eriksson Jaktlivet´s Bella Gävle Brukshundklubb 94p Kvalificerande Rottweiler Eye
8. Linda Holmqvist Dewmist Sandylivia Söderhamns BHK 92p Kvalificerande Golden retriever Eye
9. Sandra Gauffin Manaca´s By The Way Sundsvalls BHK 91p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
10. Desiree Englöf Archean Rock´s Maneater Fagersta Hundungdom 89p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Pia Almgren Kromiwonder Adorable Pride Olandstraktens BK 87p Kvalificerande Kromfohrländer Eye
12. Klara Kristalova Mironik´s Durietz Svenska collieklubben 86p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
13. Nuria Orozco Fontrodona Igor Tierp BK 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Ann-Sofie Hallenberg Clumbrolds The King Of Hearts Tierp BK 85p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
15. Bisse Falk Amorras Hejdlösa Hedda Fagersta BK 84p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
15. Tomas Englöf Something New´s Mocca Molly Sala BK 84p Kvalificerande Labrador retriever Eye
17. Elisabeth Mattsson Villja Gävle Brukshundklubb 83p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
18. Klara Kristalova Mironiks Zenga Svenska collieklubben 82p Kvalificerande Collie, korthårig Eye
18. Sandra Gauffin Sapphire Sundsvalls BHK 82p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
20. Sophia Command Bugatti Svenska Boxerklubben 81p Kvalificerande Boxer Eye
21. Tine Engström Nemaz Problemaz My Baboonbaloon Svenska vinthundklubben 78p Kvalificerande Whippet Eye
22. Pernilla Utengen Gingercake Black And Shining SSRK Bergslagen 77p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
23. Linn Persson Engine Sus Och Dus Uppsala Brukshundklubb 74p Kvalificerande Pudel mellan Eye
23. Anna Huss Björkils Irmalott Väsby BK 74p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
25. Annika Loven Guldgruvans Jeff Ockelbo BK 68p Border collie Eye
26. Sofie Hedström Fjällfarmens Tyson Uppsala Hundungdom 65p Finsk lapphund Eye
27. Maud Hansson Guldgruvans Pegon Ockelbo BK 63p Border collie Eye
27. Tove Törresvoll Silenzio´s La Jean Dark Papillonringen 63p Papillon Eye
29. Josefine Svärd Lilla Stångskärs Caprice Hälsninglands Kennelklubb 58p Cane corso Eye
30. Marie Dahlén Ackers Vargtass Svenska dreverklubben 56p Drever Eye
30. Emma Wahlqvist Hedkvistgårdens Alice Uppsala Brukshundklubb 56p Keeshond Eye
32. Alexandra Fors Schappetorpets Juno Knivsta BK 36p Schapendoes Eye
33. Alexandra Fors Schappetorpets Irma Knivsta BK 11p Schapendoes Eye
  Malin Bång Viljanshof Med Buller Och Bång Ockelbo BK Disk. Leonberger Eye
  Hanna Sollerbrant Nightrunner´s Taken By Surprise Danderyd-Täby BK Disk. Shetland sheepdog Eye
34. Ann-Charlott Andersson Concha Gästriklands kennelklubb 0p Sabueso espanol Eye
  Lena Olsson Vegalla´s Highlight Hallsbergs BK Disk. Airedaleterrier Eye