Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Johanna Ehlin Black Zone´s Red Rally Racoon Uppsala Brukshundklubb 100p Max Australian shepherd Eye
2. Susanne Lind Lillstugans Bonzette Fagersta BK 97p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
2. Ellinor Andersson Twigg´s On Demand Västerås BK 97p Kvalificerande Labrador retriever Eye
2. Helena Åström Persson Windcraft Get A Grip Västerås BK 97p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
5. Melinda Thelin Karriärs Svea´s Ask Västerås BK 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
5. Elin Essmander Best Wishes Horizon Borlänge Brukshundklubb 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
5. Maivor Nyberg Vickulas Woodoo Sala BK 96p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Annelie Bäcklund Amanda Fagersta KK 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Frida Pettersson Convent Springer Once In A Lifetime SSRK Östra 94p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
10. Anneli Dahlström Aplicado Polarbear Baloo Ludvika BK 93p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
10. Maria Nihlén Herding Instinct´s Wera Winterrose Skultuna BK 93p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
12. Christina Lundström Stjärnans Black&tan Casanova Köpings Hundungdom 90p Kvalificerande Pudel mellan Eye
12. Frida Pettersson Mountjoy Blooming Becca SSRK Östra 90p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Melinda Thelin Sävsholm´s Magic-Boy Västerås BK 90p Kvalificerande Welsh corgi pembroke Eye
15. Britt-Marie Olsson Chappers Good Golly Miss Molly Västerås Kennelklubb 88p Kvalificerande Schapendoes Eye
16. Marika Larsson Guldstrimman´s Dag Otto Golden retrieverklubben 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
16. Cajsa Pedersen Gråsiskas Mingus By Jazz Eskilstuna BK 87p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
18. Maria Wilhelmson Andhämtningens Zero Zeno Ze Heby BHK 86p Kvalificerande Golden retriever Eye
18. Annika Hjelm Aceofspade Fagersta KK 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Lotta Torstensson Waterpassion´s High-Spirit Hero Ludvika BK 85p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
21. Elaine Johnstone Sokaris Empire Of The Sun Eskilstuna BK 82p Kvalificerande Labrador retriever Eye
21. Maria Ungvári Sojal´s Athena Fagersta KK 82p Kvalificerande Pumi Eye
23. Lotta Rygaard Working Farmers Judith Fagersta BK 70p Kvalificerande Australian shepherd Eye
23. Frida Gustafsson Merrymac Knight Rider Knivsta BK 70p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
25. Maria Penttilä La Sirenita´s Just Joey Fagersta BK 63p Perro de agua espanol Eye
26. Ann-Christine Bergström Rävhagen Amber Köpings BHK 52p Tysk spets, mittelspitz Eye
  Ulrica Persson Yanx´s Afrodite Fagersta KK Disk. Rottweiler Eye