Officiell rallylydnad - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Jessica Holmström Tjustpärlans Beauty In Skylight Åtvidabergs HK 100p Max Cavalier king charles spaniel Eye
2. Maria Svensson Rödmossa Yanita Småland-Ölands Kennelklubb 98p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
3. Birgitta Martinsson Miss Mallorys Better Watch Out Eds brukshundklubb 97p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
4. Margareta Sernekvist Avalon Of Ariellespride Vit Herdehundklubb 95p Kvalificerande Vit herdehund Eye
5. Rebecca Lönn Wunderbaums Jackhammer Kalmar BK 93p Kvalificerande Australian shepherd Eye
6. Erika Svensson Tingsbackens Sepp Torsås BK 91p Kvalificerande Border collie Eye
7. Jenny Roos Pop-Up´s Yalla Yalla Hallsbergs BK 90p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
7. Malin Andersson Il Sano´s Corvair Växjö BK 90p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
9. Madeleine Sjöö Tristan Växjö BK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Louise Hellgren South Streem´s Devine Butterfly Mönsterås BHK 89p Kvalificerande Vit herdehund Eye
11. Malin Telehagen Andhämtningens Vissla Vinterdröm Åseda-Lenhovda BHK 88p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Malin Jansson Leagården´s Black And Tan Kix Lesseboortens BK 86p Kvalificerande Australian kelpie Eye
13. Jennie Sjöström Molle Valdemarsvik BHK 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Kajsa Wideqvist Viltvattnets Ganya Småland-Ölands Kennelklubb 85p Kvalificerande Labrador retriever Eye
15. Johanna Andersson Ajas Svenska Norwichterrierklubben 84p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
15. Angela Ardelean Angidi´s Crucez Mors Af Weapond Njudungs BK (Skede 1 mil öster om Vetlanda) 84p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
17. Susanne Johansson Bra-Hund Tessan Växjö BK 82p Kvalificerande Border collie Eye
17. Moa Gunnebrant Smulan Oskarshamns BK 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Ulla Erdeberg Rondeus Tasty Temptation Vetlanda BHK 78p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Jenny Fröling Ljungstorps Chipper Champ Karlshamns BK 75p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
21. Johnny Larm Rackirock´s Skilla Billinge BK 73p Golden retriever Eye
22. Tomas Carlsson Fera-Mitis Mae Carol Jemison Vallentuna BK 71p Pudel mellan Eye
23. Sandra Karlsson Cantavia Ahomansikka Småland-Ölands Kennelklubb 65p Finsk lapphund Eye
24. Mari Karlsson Milo Nybro BK 61p Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Annika Hagberg Lingotto D´oro Havanna Hill Kalmar BK 58p Lagotto romagnolo Eye
  Mats Granehäll Guldruschen´s Party Queen Åseda-Lenhovda BHK Disk. Golden retriever Eye
  Tore Palén Tip-Tops Top Of The Universe Svenska pudelklubben Disk. Pudel mellan Eye