Officiell rallylydnad Stockholm Hundmässa 2018 - Rallylydnad mästare (Mästarklass Stora stockholm 2018 A)

Rallylydnad mästare (Mästarklass Stora stockholm 2018 A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Veronica Hübner Chappleline Expect A Masterpiece Solna-Sundbybergs BK 100p Max Australian shepherd Eye
2. Cecilia Höglund Ailicec Yizza Väsby BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
3. Linn Aasen Lopplådans Näpna Nässla Kungsörs BHK 98p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
3. Jessica Adler Agrosofens Rouletta Bro-Håbo BK 98p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
5. Sofia Aronsson Seglinges Wii Roslagens BK 97p Kvalificerande Border collie Eye
6. Sandra Helén Daloro Gårdens Morfeus U SBKs Stockholmsavd. 96p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
6. Malin Sagulin Winning Line´s Light My Fire Åland 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
8. Annika Malmros Borell Musical´s Tears In Heaven Vallentuna BK 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Diana Bergström Tindra Melleruds BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Malin Sagulin Gamegainer Bentley Åland 93p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Cecilia Carlson Zetastar Mighty Inca Stockholms Södra BK 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
12. Maria Jonsson Delawere Aline Duran Söderköpings BK 88p Golden retriever Eye
12. Jessica Adler Agrosofens Naturligt-Vis Bro-Håbo BK 88p Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Mari Lindström Evallens Chocolate Pudding Skurups Brukshundklubb 85p Australian kelpie Eye
15. Monica Gahlin Onedis Dexter Nynäshamns BK 84p Australian shepherd Eye
16. Emilia Östlund Wellfith´s Strike SBKs Stockholmsavd. 81p Schnauzer peppar och salt Eye
17. Anna Westerberg Jejmic´s Xrysantemum Svenska kelpieklubben 75p Australian kelpie Eye
18. Camilla Appelgren Crofter Holding´s Dusty Solna-Sundbybergs BK 74p Australian shepherd Eye
19. Marie Södersteen Cajiro´s Indian Paint Haninge BK 73p Australian shepherd Eye
20. Melinda Samuelsson Dewhopps Evert Lidingö BK 72p Australian shepherd Eye
21. Malin Johansson Dragonora Steel Panther Malung-Sälens BK 70p Australian kelpie Eye
21. Gerda Johansson Piggyland´s Orfeus Åland 70p Border collie Eye
21. Jannika Machutta La Leia´s Dazzling Dahlia Haninge BK 70p Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
24. Kristin Wendel Wenanders Breakfast In Bed Töreboda Brukshundklubb 60p Welsh springer spaniel Eye
25. Sandra Malmberg Aquavit Shadow In The Night Bichon Bolognese & Havanais Club 59p Bolognese Eye
25. Anna Westerberg Jejmic´s Ulleternell Svenska kelpieklubben 59p Australian kelpie Eye
25. Camilla Carlsson Camms Ametist Stockholms Södra BK 59p Pumi Eye
28. Matilda Berghäll Sally Hölö-Mörkö BK 57p Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Diana Bergström Thelook Surprise Macie Melleruds BK 56p Border collie Eye
30. Lotta Lans Ekkällans Tick Tock Linköpings BK 50p Shetland sheepdog Eye
31. Angelica Persson Pomking Don Giovanni Uppsala Brukshundklubb 37p Pomeranian Eye
32. Ing-Marie Jonsson Brånslättens Chili Con Carne Norrköpings BHK 34p Berner sennenhund Eye
33. Malin Jonsson Havsjöns Inka Bollnäs BHK 26p Cavalier king charles spaniel Eye