Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Camilla Alvesborg Magic Colour Wild Cosmo Värmdö BK 100p Max Whippet Eye
1. Ann Christin Kyhlström Totte Strängnäs BK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Anna Hagberg Nellyson´s Ba Donka Donk Vallentuna BK 98p Kvalificerande Australisk terrier Eye
3. Åsa Lundbergh Camms Deia Nacka BK 98p Kvalificerande Pumi Eye
5. Veronica Hübner Chappleline Expect A Masterpiece Solna-Sundbybergs BK 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
5. Birgitta Åhman Shellrick´s Pearl Diver Uppsala Brukshundklubb 97p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
7. Catharina Jansson Australian Mates Quickchickamy Tyresö BK 96p Kvalificerande Australian kelpie Eye
7. Ammie Morin Arbetsviljans Kokoskaka Bro-Håbo BK 96p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
7. Lena Johansson Unixu´s Falcon Norsborg Lokala Kennelklubb 96p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
10. Lena Johansson Gärstad Stuteri Hero Norsborg Lokala Kennelklubb 95p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
11. Victoria Ruzbarsky Lacey Nacka BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Cecilia Mårtenson Walkabout Lyra Nynäshamns BK 94p Kvalificerande Australian kelpie Eye
13. Lena Johansson Gold Zita´s Frozen Hulda Norsborg Lokala Kennelklubb 93p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
13. Cecilia Carlson Zetastar Mighty Inca Stockholms Södra BK 93p Kvalificerande Labrador retriever Eye
15. Elisabet Lekebjer Kiosan´s Qvida Enköpings BK 92p Kvalificerande Tervueren Eye
16. Anna Westerberg Jejmic´s Xrysantemum Svenska kelpieklubben 91p Kvalificerande Australian kelpie Eye
16. Ylva Päivinen Emenems Olli Hölö-Mörkö BK 91p Kvalificerande Border collie Eye
18. Rosalie Nilsson Gårdslöten´s Rhythm Of Love Stockholms Södra BK 89p Shetland sheepdog Eye
19. Monica Gahlin Onedis Dexter Nynäshamns BK 88p Australian shepherd Eye
19. Veronica Lindgren Kiro Nynäshamns BK 88p Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Anna Westerberg Jejmic´s Ulleternell Svenska kelpieklubben 86p Australian kelpie Eye
22. Marita Lood Chappleline Excellence As Attitude Oxelösunds BK 85p Australian shepherd Eye
22. Satu Saarisilta Teasel´s Tudor Hudiksvalls BHK 85p Pumi Eye
24. Eva Rupp Thuresson Maja Bro-Håbo BK 82p Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Marie Peltomaa Linearis Ariona Cassanova Roslagens BK 82p Collie, långhårig Eye
26. Anette Hagman Aussie Gården´s Pixy Like Eyebright Haninge BK 79p Australian shepherd Eye
27. Barbro Lantz Fire ´n Ice Autumn Colours Apollogruppen 78p Engelsk springer spaniel Eye
28. Ann-Christine Ekelund Svaigen´s Hey Hey Paula Haninge BK 77p Australian kelpie Eye
29. Melinda Samuelsson Dewhopps Evert Norrköpings BHK 76p Australian shepherd Eye
30. Erkki Thorsén Gyllene Horden´s Imanda Mälarö BK 74p Golden retriever Eye
31. Göran Hagberg Nellyson´s Yep-Yep Vallentuna BK 73p Australisk terrier Eye
31. Marie-Louise Winroth Glittertuva Sirrah Haninge BK 73p Irish softcoated wheaten terrier Eye
31. Ullis Jansson Simickis Maq Lidingö BK 73p Border collie Eye
31. Ullis Jansson Diesel Lidingö BK 73p Border collie Eye
31. Carina Forsberg Peak´nstuff Flash Wave Österåkers BK 73p Australian shepherd Eye
36. Ullis Jansson Away To Me Tim Lidingö BK 71p Border collie Eye
37. Inger Gille Highflying Hawk Of The Biscuitbox Svenska collieklubben 70p Collie, långhårig Eye
38. Britta Hammarström Oxbergets Skrållan Mälarö BK 66p Västgötaspets Eye
38. Marita Lood Chappleline Fight Fire With Fire Nyköpings BK 66p Australian shepherd Eye
40. Susann Larsson Caradees Odd Molly Strängnäs BK 65p Australian shepherd Eye
41. Birgitta Åhman Shellrick´s Piece Of Art Uppsala Brukshundklubb 63p Shetland sheepdog Eye
42. Matilda Berghäll Sally Hölö-Mörkö BK 37p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Marie-Louise Winroth Wheaten Island´s Tricky Alice Haninge BK Disk. Irish softcoated wheaten terrier