Officiell rallylydnad - Dubbla starter - Rallylydnad avancerad (Rallylydnad Avancerad B)

Rallylydnad avancerad (Rallylydnad Avancerad B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Cecilia Mårtenson Walkabout Lyra Nynäshamns BK 91p Kvalificerande Australian kelpie Eye
1. Erika Johansson Australian Mates Easy To Love Enköpings BK 91p Kvalificerande Australian kelpie Eye
3. Sara Frid Labbret´s Rio Grande Uppsala Brukshundklubb 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Sandra Helén Daloro Gårdens Morfeus U SBKs Stockholmsavd. 89p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
4. Linnéa Streng Lindström Nessiesnova Uppsala Hundungdom 89p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Anette Paananen Forsfararens Blixt Gordon Surahammars BK 87p Kvalificerande Pudel mellan Eye
6. Ann-Christine Ekelund Svaigen´s Hey Hey Paula Haninge BK 87p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Camilla Carlsson Camms Ametist Stockholms Södra BK 84p Kvalificerande Pumi Eye
9. Lena Romander Uibhlaoire Hero Strängnäs BK 82p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Lotta Zanderholm Rivendells Skrållan Nacka BK 81p Kvalificerande Pinscher Eye
11. Lena Holmgren Rave On Cleo Fauve Ar Mälarö BK 79p Briard Eye
12. Gundan Åström Ullbitens Marta Stockholms Södra BK 78p Border collie Eye
13. Anna Julin Vällhaga Gårds Catwoman Väsby BK 76p Jack russell terrier Eye
13. Carina Forsberg Peak´nstuff Flash Wave Österåkers BK 76p Australian shepherd Eye
15. Cecilia Carlson Zetastar Mighty Inca Stockholms Södra BK 75p Labrador retriever Eye
15. Frida Hallgren Reedsweeper´s Tex Treasure Uppsala Hundungdom 75p Labrador retriever Eye
17. Marie-Louise Winroth Wheaten Island´s Tricky Alice Haninge BK 74p Irish softcoated wheaten terrier Eye
18. Caroline Ling Lazy-Lassie Strängnäs BK 72p Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Frida Hallgren Agrosofens Menuetta Uppsala Hundungdom 67p Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Marianne Gustafsson Shellrick´s Entertain Me Stockholms Södra BK 65p Shetland sheepdog Eye
21. Anna Rosén Roscanaille´s Undra Bro-Håbo BK 64p Australian kelpie Eye
22. Amanda Liljekvist Andrummets Tjärnrensare Östergötlands Kennelklubb 62p Nova scotia duck tolling retriever Eye
23. Karolina Ross Samejäntans Oiwa Visby BK 61p Finsk lapphund Eye
23. Renata Johansson Girra Ween Kazari Toyo-Ken Bro-Håbo BK 61p Australian cattledog Eye
25. Bert Jidebom Vickulas Wirre Vallentuna BK 59p Australian kelpie Eye
26. Ann-Louise Svensson Diana Järfälla BK 57p Briard Eye
27. Eva Pontoppidan Emenems Leon Västerås Kennelklubb 56p Border collie Eye
28. Linda Larsson Skegårdens Black Pearl Olandstraktens BK 55p Shetland sheepdog Eye
29. Marie Johannisson Rönningstorps Skrållan Surahammars BK 48p Portugisisk vattenhund Eye
30. Barbro Lantz Fire ´n Ice Autumn Colours Apollogruppen 30p Engelsk springer spaniel Eye
31. Eva-Lotta Ringius A-Te-Ell´s Ell-Ay Haninge BK 29p Tervueren Eye
32. Gisela Gribe Rollick´s Precious Memory Apollogruppen 23p Kerry blue terrier Eye
33. Therese Munthe Tullarbackens Guinness SBKs Stockholmsavd. 18p Australian kelpie Eye
34. Frida Hallgren Aktiviva´s Prima D´nash Uppsala Hundungdom 6p Nova scotia duck tolling retriever Eye
  Hanna Broström Best Wishes Twilight Princess Uppsala Brukshundklubb Disk. Australian shepherd