Officiell rallylydnad - Dubbla starter - Rallylydnad avancerad (Rallylydnad Avancerad A)

Rallylydnad avancerad (Rallylydnad Avancerad A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lena Romander Uibhlaoire Hero Strängnäs BK 100p Max Golden retriever Eye
2. Caroline Ling Lazy-Lassie Strängnäs BK 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
3. Anna Julin Vällhaga Gårds Catwoman Väsby BK 96p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
3. Lena Karlsson Sort Guld Sniffing For Woodcock Flatcoated Retrieverklubben 96p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
3. Lena Holmgren Rave On Cleo Fauve Ar Mälarö BK 96p Kvalificerande Briard Eye
6. Sandra Helén Daloro Gårdens Morfeus U SBKs Stockholmsavd. 95p Kvalificerande Miniature American Shepherd Eye
6. Linnéa Streng Lindström Nessiesnova Uppsala Hundungdom 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Marie Eklöv Krokasmedens Fata Morgana Norrköpings BHK 94p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
9. Carina Forsberg Peak´nstuff Flash Wave Österåkers BK 93p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Cecilia Mårtenson Walkabout Lyra Nynäshamns BK 90p Kvalificerande Australian kelpie Eye
11. Erika Johansson Australian Mates Easy To Love Enköpings BK 89p Kvalificerande Australian kelpie Eye
11. Marie-Louise Winroth Wheaten Island´s Tricky Alice Haninge BK 89p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
11. Gisela Gribe Rollick´s Precious Memory Apollogruppen 89p Kvalificerande Kerry blue terrier Eye
14. Camilla Carlsson Camms Ametist Stockholms Södra BK 88p Kvalificerande Pumi Eye
15. Anna Rosén Roscanaille´s Undra Bro-Håbo BK 87p Kvalificerande Australian kelpie Eye
15. Cecilia Carlson Zetastar Mighty Inca Stockholms Södra BK 87p Kvalificerande Labrador retriever Eye
15. Eva Pontoppidan Emenems Leon Västerås Kennelklubb 87p Kvalificerande Border collie Eye
18. Linda Larsson Skegårdens Black Pearl Olandstraktens BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
18. Anna Medin Vildingarnas Algos Västerås Kennelklubb 86p Kvalificerande Bichon havanais Eye
20. Amanda Liljekvist Andrummets Tjärnrensare Östergötlands Kennelklubb 83p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
21. Karolina Ross Samejäntans Oiwa Visby BK 81p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
22. Marianne Gustafsson Shellrick´s Entertain Me Stockholms Södra BK 80p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
23. Bert Jidebom Vickulas Wirre Vallentuna BK 79p Australian kelpie Eye
23. Frida Hallgren Reedsweeper´s Tex Treasure Uppsala Hundungdom 79p Labrador retriever Eye
25. Frida Hallgren Aktiviva´s Prima D´nash Uppsala Hundungdom 78p Nova scotia duck tolling retriever Eye
25. Ann-Christine Ekelund Svaigen´s Hey Hey Paula Haninge BK 78p Australian kelpie Eye
27. Anette Paananen Forsfararens Blixt Gordon Surahammars BK 77p Pudel mellan Eye
28. Gundan Åström Ullbitens Marta Stockholms Södra BK 74p Border collie Eye
29. Ann-Louise Svensson Diana Järfälla BK 73p Briard Eye
30. Barbro Lantz Fire ´n Ice Autumn Colours Apollogruppen 70p Engelsk springer spaniel Eye
31. Lotta Ringius A-Te-Ell´s Ell-Ay Haninge BK 67p Tervueren Eye
32. Marie Johannisson Rönningstorps Skrållan Surahammars BK 63p Portugisisk vattenhund Eye
33. Renata Johansson Girra Ween Kazari Toyo-Ken Bro-Håbo BK 60p Australian cattledog Eye
34. Ann-Christine Ekelund Friends Always Fina Haninge BK 52p Tax Eye
35. Lotta Zanderholm Rivendells Skrållan Nacka BK 28p Pinscher Eye
36. Sara Frid Labbret´s Rio Grande Uppsala Brukshundklubb 20p Labrador retriever Eye
  Frida Hallgren Agrosofens Menuetta Uppsala Hundungdom Disk. Nova scotia duck tolling retriever
  Therese Munthe Tullarbackens Guinness SBKs Stockholmsavd. Disk. Australian kelpie
  Hanna Broström Best Wishes Twilight Princess Uppsala Brukshundklubb Avbruten Australian shepherd Eye