Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lotta Ringius Aureus Haninge BK 100p Max Tervueren Eye
3. Helen Lindstedt Hi-design´s Just Catch Me Apollogruppen 97p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
3. Lisabet Lindbäck Aussie Action´s Olivander Matfors BHK 97p Kvalificerande Australian kelpie Eye
5. Veronica Lindgren Kiro Nynäshamns BK 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Veronica Hübner Mandylike´s Nonstop Solna-Sundbybergs BK 94p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Camilla Alvesborg Magic Colour Wild Cosmo Värmdö BK 94p Kvalificerande Whippet Eye
8. Tina Rosberg Fia-friends Oj-oj Mälarö BK 92p Kvalificerande Border collie Eye
9. Katarina Sjöström Karriärs In Your Eyes Sandvikens BK 87p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Gunilla Byberg Yolinessa Uppsala Brukshundklubb 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Ida Leinonen Fastidious Angel-Wings Roslagens BK 86p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Ann-Christine Ring Melodi Linköpings BK 86p Kvalificerande Västgötaspets Eye
13. Marie Peltomaa Linearis Ariona Cassanova Roslagens BK 85p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
14. Mari Edman Friskus Smulan´s Garbo SBKs Stockholmsavd. 84p Kvalificerande Tax Eye
15. Lisa Karlström Sheltales Beware The Jabberwock Piteå Hundungdom 83p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Anna Bjerkeborn Cleo Rönne Hundungdom 82p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
17. Marica Hamberg Östra Greda Billion Dollar Girl Östersunds BHK 80p Kvalificerande Australian shepherd Eye
18. Elin Steinholtz Mattssons Cody Nacka BK 79p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
19. Gabriella Ekström Hunky-dory Vikkidolce D´ugo Falu BK 77p Kvalificerande Bolognese Eye
20. Melinda Samuelsson Dewhopps Evert Norrköpings BHK 74p Kvalificerande Australian shepherd Eye
21. Sylwia Zielinski Queen Lawless Fantastic Fiona Vetlanda BHK 73p Kvalificerande Mops Eye
21. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Rönne Hundungdom 73p Kvalificerande Petit brabancon Eye
21. Alexandra Sveen Delphiniums Disillusion Nynäshamns BK 73p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
24. Andrea Danielsson Oakbeach Love At First Sight Helsingborg Brukshundklubb 71p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
25. Maria Nilsson Black Blossom Lord Cans Tierp BK 66p Finsk lapphund Eye
26. Mari Edman Oliwhistars Chaplin´s Dark Angel SBKs Stockholmsavd. 65p Tax Eye
26. Sandra Malmberg Aquavit Shadow In The Night Bichon Bolognese & Havanais Club 65p Bolognese Eye
28. Camilla Appelgren Crofter Holding´s Dusty Solna-Sundbybergs BK 63p Australian shepherd Eye
29. Camilla Appelgren Chappleline Fade To Black Solna-Sundbybergs BK 61p Australian shepherd Eye
30. Jenny Ohlsson Pm Quality´s Star Of Jericho Nynäshamns BK 49p Shetland sheepdog Eye
31. Barbro Backlund Hob-Nob´s I-Phone Noir Strömsunds Brukshundklubb 41p Berger des pyrénées à poil long Eye
32. Lena Ravn Beta-Chanel Haninge BK 27p Papillon Eye
33. Caroline Järnbröst Siggen´s Supernova Svenska welsh corgiklubben 9p Welsh corgi pembroke Eye
  Eva Jansson Wirabruks Daima Häverö Bk Disk. Malinois Eye
  Marie Andersson Lillstugans Akila Nora BHK Disk. Dansk-svensk gårdshund Eye
  Elisabeth Andersson Imperie´s Felicia Fiore Mälarö BK Disk. Lagotto romagnolo Eye