Officiell rallylydnad-dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A (förmiddag))

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A (förmiddag))

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Elin Dahlin Lundens Bellagotto Jolly Roger Örebro hundsällskap BK 100p Max Australian shepherd Eye
2. Susanne Lind Lillstugans Arissa Fagersta BK 96p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
2. Annelie Svenman Blixtrasport´s Ascott Hallstahammar BK 96p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
4. Malin Sandberg Vilda Västerås Kennelklubb 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Sara Inemyr Njarga Daina Västerås Kennelklubb 95p Kvalificerande Lapsk vallhund Eye
6. Maria Ulestig Eriksson Novämbs Loke-Of-Asco Fagersta BK 94p Kvalificerande Stabyhoun Eye
7. Annmargret Jungefors Amorras Graciösa Gry Fagersta BK 91p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
7. Sofie Häggblom Mio Eskilstuna hunddressyrklubb 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
7. Ida Leinonen Axxa Roslagens BK 91p Kvalificerande Labrador retriever Eye
10. Jessica Holmström Skeppartorps Hope For The Future Eskilstuna BK 88p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
11. Catharina Franzén Chandis Andra Gosan Karlskoga BHK 87p Kvalificerande Bostonterrier Eye
12. Isabella Ahlin Kanadickens Piccadilly Of Sisa Enköpings BK 84p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
13. Kim Widman Bullinas Didrik Den Busige Svenska klubben för engelsk bulldog 83p Kvalificerande Engelsk bulldogg Eye
14. Berit Andersson Spicelane She´s The One Golden retrieverklubben 80p Kvalificerande Golden retriever Eye
15. kerstin wickström Bluenosers Diving Dolphin Örebro BK 79p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
16. Agneta Anundi Bluenosers Diving Delight Hallsbergs BK 78p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
17. Monika Hillbom Lexie Kristinehamns BHK 77p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Eva Gustafsson Shiny Red Blowin´ In The Wind Västerås Kennelklubb 75p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Alva ölvestad Crumb´s Alabama Kumla BK 72p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
20. Emely Bössfall Kogaråsen´s Zniper Gagnef-Floda BK 70p Kvalificerande Tervueren Eye
21. Nadja Rahunen Li Line´s Heartbeat Västerås Kennelklubb 67p Shetland sheepdog Eye
22. Rebecka Persson Almanza Devil Wears Prada Flatcoated Retrieverklubben 47p Flatcoated retriever Eye
22. Helena Westerlund Cream Of Pearl´s Zhe Iz My Dream Köpings BHK 47p Golden retriever Eye
24. Marie Sörensson Hemakas Ivra Lindesbergs BK 25p Svensk lapphund Eye
25. Anette Almquist Hennagardens Hugin Fra Hedmarken Fagersta BK 23p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Amanda Berggren Vildmons Hubert Köpings BHK Disk. Mops
  Paula Seise Camimos Dark Forest Af Timi Enköpings BK Avbruten Nova scotia duck tolling retriever Eye