Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Annika Magnusson Nana Forserums BK 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
1. Hanna Nilsson Blågul´s Limoncello SBKs Halmstadsavd. 100p Max Golden retriever Eye
1. Hanna Nilsson Blågul´s Allra Coolaste Polare SBKs Halmstadsavd. 100p Max Golden retriever Eye
4. Rolf Hägne Hnoss Xlnt Desire Mälarö BK 99p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
5. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Helsingborg Brukshundklubb 98p Kvalificerande Petit brabancon Eye
5. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Good Time Torsås BK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
5. Anna Andersson Stjärnglimtens Quori Uddevalla BHK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Johanna Strömberg Ruby River´s Cajun Forserums BK 97p Kvalificerande Tervueren Eye
8. Marie Palmgren Seamist Spiced Ice Nässjö BK 97p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
10. Kerstin Granath Bräkesås Mejram Uddevalla BHK 96p Kvalificerande Pudel mellan Eye
10. Hanna Nilsson Respons Rappa Rockartist-ten SBKs Halmstadsavd. 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Camilla Jyrmark Baucoon Belive It Or Not Kungsbacka Brukshundklubb 94p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
12. Mona Thorsén Nightrunner´s Beauty SBK Göteborgsavd. 94p Kvalificerande Tervueren Eye
14. Lena Broberg Holm Yllegårdens Cla-Coc Macchina Skara BK 93p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
15. Ann-Louise Våring Corinnas Damina Svenska gårds- och vallhundsklubben 92p Kvalificerande Schipperke Eye
15. Emma Bergström Red Joy ´s Living Daylight Kils BHK 92p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
15. Monica Persson OMMA Åhus BK 92p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Mari Lindström Evallens Chocolate Pudding Skurups Brukshundklubb 91p Kvalificerande Australian kelpie Eye
18. Monica Persson Beachrunner´s Pannacotta Åhus BK 91p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
20. Nathalie Fager Olivia SBKs Halmstadsavd. 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Lena Mellborg Håkansson Happy Birdhunter´s Once Upon A Time Torsås BK 89p Golden retriever Eye
21. Isabelle Fjällrot Working Beauty´s Great Dream Svenska gordonsetterklubben 89p Berner sennenhund Eye
21. Nathalie Kleberger Little Frogs Vacqueyras Vignes Lilla Edets BHK 89p Staffordshire bullterrier Eye
21. Carina Håkansson Dungens Mai Tep Varbergs BK 89p Keeshond Eye
25. Isabelle Fjällrot Heimarkens Under The Moon Of Love Svenska gordonsetterklubben 87p Cocker spaniel Eye
25. Evelina Sandblom Thiva Forserums BK 87p Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Inger Bengtsson Bamse-korsberg Varbergs BK 87p Golden retriever Eye
28. Eva Friis-Hansen Ada Ulricehamns BK 86p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Susanne Johansson Maximus SBK Göteborgsavd. 86p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Kajsa Eriksson Tanspots Jet Streams Jonna-jet Set SBK Göteborgsavd. 86p Lancashire heeler Eye
31. Isabelle Fjällrot Yrsa Svenska gordonsetterklubben 83p Gordonsetter Eye
31. Jessica Broberg Irocz Ambitiösa Orchidee Haninge BK 83p Dvärgpinscher Eye
33. Malin Paepke Guldkullens Gibson Melody Maker Lerums BHK 82p Golden retriever Eye
34. Caroline Gustafsson Woodmist Fine Golden Belle Borås BK 81p Shetland sheepdog Eye
34. Pernilla Johansson Vildvingens Kanel Ulricehamns BK 81p Welsh springer spaniel Eye
36. Lotta Olson Rosbos Kawasaki SBK Göteborgsavd. 80p Papillon Eye
37. Ann-Margret Bergström Rednal Digger Lerums BHK 75p Kromfohrländer Eye
38. Mari Lindström Australian Mates Bizkit Skurups Brukshundklubb 74p Australian kelpie Eye
39. Isabelle Fjällrot Stridbackas Adina-Korall Svenska gordonsetterklubben 73p Irländsk röd setter Eye
40. Solbritt Alfredsson Fetch-It Pay Off´s Carlin Kungsbacka Brukshundklubb 72p Labrador retriever Eye
41. Mia Skogström Solstorm Göteborg-Mölndals BK 71p Labrador retriever Eye
42. Monica Persson Pannakottens Sköna Janis Åhus BK 67p Parson russell terrier Eye
43. marie lundgren Rävrackans N-Kimmo Göteborg-Mölndals BK 66p Finsk lapphund Eye
44. Katarina Johansson Mångsysslarens Charmiga Carmen Vetlanda BHK 65p Cocker spaniel Eye
45. Caroline Gustafsson Guns & Roses Walk The Line Borås BK 64p Shetland sheepdog Eye
46. Maria Lindh Sine Cera Karelin Råådalens BK 63p Pudel mellan Eye
47. Mia Skogström Ippika´s Meisterverk SBK Göteborgsavd. 62p Golden retriever Eye
48. Katarina Johansson Mybackens Mimosa Vetlanda BHK 57p Shetland sheepdog Eye
49. Susanne Fhyr Milington´s Hechicero De La Noche Ulricehamns BK 55p Tibetansk terrier Eye
50. Solbritt Alfredsson H-Falks Rask Kungsbacka Brukshundklubb 52p Labrador retriever Eye
51. Ann-Charlott Tolkki Goldcherrys Dancing In The Rain Ale BK 43p Golden retriever Eye
52. Inger Bengtsson Anncharlottes Ain´t She Sweet Varbergs BK 27p Golden retriever Eye
  Sofia Lindahl Alva Billinge BK Disk. Ej stambokförd hos SKK