Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Anneli Kask Shellrick´s Over The Rainbow Arvika BHK 99p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
1. Elin Henriksson Soft Goulds Sweet Yin Munkfors BK 99p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
3. Lillvor Eriksson Kaomitz Spitz Otto Af Miros Filipstads BHK 97p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
4. Ann- Cathrin Willman Olsson Zorro Torsby BK 96p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Ann-catrin Willmam Olsson Somollis Bailey´s Coffee Torsby BK 96p Kvalificerande Border collie Eye
6. Sandya Jacobsson Caci´s Just Try N´steal Me Dalarnas Kennelklubb 95p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
7. Stella Wennström Bäckatorpsskägget Zåbra´s Tazza Karlskoga BHK 93p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
7. Petra Puolakanaho Flatterhaft Diamonds Are Forever Sunne BK 93p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
9. Eva Petersson Brytarspetzens Eros Kils BHK 91p Kvalificerande Isländsk fårhund Eye
10. elisabeth petersson Curlygames Singing Winds Årjängs BHK 90p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
11. Lisa Jonasson Harry Munkfors BK 89p Kvalificerande Border collie Eye
12. MajBritt Bergström Bellamigo Dancing Guernica Värmlands Kennelklubb 87p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
13. Sara Pauselius Klara-Backes Besta Kils BHK 86p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
14. Maud Gustafsson Manvargens Skogsmulle Säffle BHK 85p Kvalificerande Pudel mellan Eye
15. Anna Renberg Groth´s Whisper To Me Munkfors BK 84p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
16. Linda Eskfelt Emenems Xaylee Säffle BHK 80p Kvalificerande Border collie Eye
16. Maud Alm Tchangku´s Cosmos Kils BHK 80p Kvalificerande Tibetansk terrier Eye
16. Trudy Colijn Erövrarens Coal Miner´s Daughter Sunne BK 80p Kvalificerande Vit herdehund Eye
19. Carina Broquist Guldstrimman´s Ballerina Golden retrieverklubben 77p Kvalificerande Golden retriever Eye
19. Anna Lindstedt ChÊne Colline´s Cappuccino Cream Hagfors BHK 77p Kvalificerande Schapendoes Eye
21. Anita Slogmans Skjervtorpet´s Concurrente Corleone Filipstads BHK 71p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
21. Maria Åhsberg Minnows Fedra Karlstad BK 71p Kvalificerande Labrador retriever Eye
21. Annette Markeröd Carlsson Hurrelvingens Gomeisa Af Stierne Karlstad BK 71p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
24. Frida Morell Vassruggens Brandi Reykrosur Nora BHK 65p Golden retriever Eye
25. Liz Mossberg Minimi Filipstads BHK 64p Ej stambokförd hos SKK Eye
26. Maria Åhsberg Groose Karlstad BK 49p Labrador retriever Eye
27. Lena Lambertsson Nilac´s Zanita Filipstads BHK 45p Tysk schäferhund Eye
28. Emilia Wikström Janing´s Cleopatra Karlstad BK 43p Tibetansk terrier Eye
29. Eleonore Bäckman Lindatorps Dream Boy Degerfors BK 21p Papillon Eye