Rally i Mockfjärds ridhus Del 2 Dag 1 - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Lena Fjellstedt Welshclan´s Elvin Evann Gävle Brukshundklubb 100p Max Welsh corgi cardigan Eye
2. Diana Nilssone Jomgarden´s Silver Munkedals BHK 97p Kvalificerande Berger des pyrénées à poil long Eye
2. Knagg Linda Eriksson Traumer´s Manhattan Mora BK 97p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
4. Marjut Peiponen Leading Angel´s Peaceful Meditation Eds brukshundklubb 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
4. Desiré Pell Black Blossom Troll Enzo Mora BK 96p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
6. Malin Tangfelt Sobelkustens Ace Of Spades Bollnäs BHK 95p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
6. Knagg Linda Eriksson Nemo Mora BK 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
8. Ulrica Bengtsson Beauty Bells Epic Elegance Mora BK 94p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
9. Sabina Håkansson Cajiro´s Teeny Weeny Örebro hundsällskap BK 91p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Sara Nyberg Hansson Ana-Faro´s Barreiro O VerÃo Do Amor Falu BK 88p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
10. Lena Andersson Ekhöjdens Java Gagnef-Floda BK 88p Kvalificerande Riesenschnauzer svart Eye
12. Ragnhild Karlsson Life Of Joy´s Savoy Truffle Mora BK 83p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
13. Sophia Adrian Hillstar´s Diggable Dave Borlänge Brukshundklubb 82p Kvalificerande Lancashire heeler Eye
13. Max Wiklund Ruffs Mora BK 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Lotta Åhlander Hammergaze Little-Spike Gagnef-Floda BK 81p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Marie Hjort Diesel Gagnef-Floda BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Yvonne Larsson Heartjacs Pancake Mora BK 76p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
18. Malin Stängnings Rödhättas Poesi Falu Lokala Kennelklubb 73p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
18. Matilda Nygren Blackneck´s B´riva Linköpings BK 73p Kvalificerande Malinois Eye
20. Anna Roos Cajiro´s Flash Back Edsbyns BK 70p Kvalificerande Australian shepherd Eye
21. Eva Lindh Waterworth Ebony-Eve Make Way For Me Holmsund BHK 62p Pudel stor Eye
22. Mercedes Udnie Ronevikens Bonuz Of The Boss Edsbyns BK 57p Samojedhund Eye
23. karin svensson Milton Gävle Brukshundklubb 56p Nova scotia duck tolling retriever Eye
24. Marie Löfqvist Clurotts Amber Ale Östra Härjedalens BK 55p Clumber spaniel Eye
25. Birgitta Hol-Andersson Razzel Dazzel´s King Of True Love Nedansiljans BK 44p Shetland sheepdog Eye
  Helena Fava Difloyds Sixty Special Köpings BHK Disk. Australian shepherd
  Anneli Lindh GÁtchis Bargi Saivi Gagnef-Floda BK Disk. Lapsk vallhund