Rally By Night (dag 2) - Rallylydnad avancerad (Rallylydnad avancerad B)

Rallylydnad avancerad (Rallylydnad avancerad B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Ewa Osterman Galants Padme SBKs Halmstadsavd. 97p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
2. Stina Petersson Moonzand Sunflower Botkyrka BK 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Annette Alexandersson Sunrose Legend Golden retrieverklubben 94p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Stina Bodén Fiffi Göinge-Broby BHK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Ann-Charlott Tolkki Goldcherrys Dancing In The Rain Ale BK 91p Kvalificerande Golden retriever Eye
6. Margaretha Nilsson Privat´s Quite Dotty Hörby BK 90p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
7. Micael Björk Poetry´s Mario Mariestads BHK 89p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Mari Lindström Australian Mates Bizkit Skurups Brukshundklubb 88p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Malin Fräki Black Track´s Xclusiv Tollarps BK 88p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
8. Helena Andersson Mayamore Finders Keepers Vimmerby BHK 88p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
11. Margaretha Spjuth Star Hatch Listen To My Heart SBKs Halmstadsavd. 85p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
12. Ann-Margret Bergström Rednal Digger Lerums BHK 83p Kvalificerande Kromfohrländer Eye
12. Gunnel Björk Doradus Tyko Göteborg-Mölndals BK 83p Kvalificerande Papillon Eye
14. Inger Bengtsson Bamse-korsberg Varbergs BK 82p Kvalificerande Golden retriever Eye
14. Linnea Ragnarsson Kempssons Nötchoklad Laholms BK 82p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Lena Rosén Carmal´s Waterlily´s Glengoyne Olofströms BHK 82p Kvalificerande Labrador retriever Eye
17. Gunilla Nilsson Lakej´s Ofelia Hässleholm BHK 81p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
18. Anita Skoglund Footprints Special Morning Lerums BHK 79p Kvalificerande Yorkshireterrier Eye
18. Anna Kling Sam Varbergs BK 79p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Sylwia Zielinski Queen Lawless Fantastic Fiona Vetlanda BHK 79p Kvalificerande Mops Eye
21. Mona Bratt Moonhaven Goralexy Goblin Billinge BK 77p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
22. Isabelle Jansson Queedy´s Relaxed Rusell Åtvidabergs HK 76p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
23. Louise Moberg Örn Björkils Mitzi-mee Munkedals BHK 72p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
24. Mari Lindström Australian Mates Dezzi Skurups Brukshundklubb 71p Kvalificerande Australian kelpie Eye
24. Annelie Huleén Ayarips Mooi Chippo Van Ymmi Hässleholm BHK 71p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
26. Karin Sassersson Vallhunden Zico Varbergs BK 70p Kvalificerande Border collie Eye
27. Sofia Beckvall Ebba Ljungby brukshundklubb 17p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Inger Malmström Ruth Nässjö BK 1p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Sylwia Zielinski Pugish Delite Belladonna Balbina Vetlanda BHK Disk. Mops