Rally By Night (dag 1) - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Eva Cajhagen Australian Mates Dana Svedala Brukshundklubb 97p Kvalificerande Australian kelpie Eye
2. Britt Ohlsson Chess Player Grafton Stenungsunds BK 95p Kvalificerande Australian shepherd Eye
3. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Rönne Hundungdom 90p Kvalificerande Petit brabancon Eye
3. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 90p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
5. Mari Lindström Evallens Chocolate Pudding Skurups Brukshundklubb 89p Kvalificerande Australian kelpie Eye
5. Annelie Hammarquist Loppan Olofströms BHK 89p Kvalificerande Border collie Eye
5. Sara Blixt Skallabackens Doris SBKs Halmstadsavd. 89p Kvalificerande Pumi Eye
8. Barbro Johansson Sheltiebeautys Maggie SBKs Halmstadsavd. 88p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
9. Carina Engkvist Stjärnglimtens Vide Olofströms BHK 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Anna Nilsson Lebaz Jetty Jewel Helsingborg Brukshundklubb 86p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Ann Samsioe Radiant Star´s Affectionate AimÉe Skanör-Falsterbo BK 85p Kvalificerande Leonberger Eye
11. Mia Liljeström Kajsa-Kavat Kalmar BK 85p Kvalificerande Kromfohrländer Eye
13. Lena Johansson Gärstad Stuteri Hero Norsborg Lokala Kennelklubb 84p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
14. Eva Friis-Hansen Ada Ulricehamns BK 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Anneli Mårtensson Svinghammars Anthon Berg SBKs Halmstadsavd. 79p Kvalificerande Borderterrier Eye
16. Martina Åkerlind Lillamy Munkfors BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
17. Pi Bergelind Zorrazo Ni Casio Uddevalla BHK 74p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
17. Monica Persson OMMA Åhus BK 74p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Evelina Sandblom Thiva Forserums BK 71p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
20. Agneta Langenbach Gilean´s Pandora Varbergs BK 70p Kvalificerande Groenendael Eye
20. Beatrice Palm Jewel´s White´s Dancing Queen Nelly Lunds BK 70p Kvalificerande Samojedhund Eye
22. Tobias Almart Askelons Ingo Borås BK 69p Rottweiler Eye
23. Lena Johansson Unixu´s Falcon Norsborg Lokala Kennelklubb 66p Tysk schäferhund Eye
24. Margaretha Nilsson Private´s Mr Arnold Hörby BK 61p Collie, långhårig Eye
25. Lena Mjöberg Gemdales Yolly Yulia Oskarströms BK 48p Collie, korthårig Eye
26. Margaretha Nilsson Cordylines As You Like It Hörby BK 47p Collie, långhårig Eye
27. Cajsa Johansson Mayamore Auburn Supernova Varbergs BK 42p Engelsk springer spaniel Eye
28. Anette Svensson Gnocchi Falkenbergs BK 37p Lagotto romagnolo Eye
29. Tina MacLean Badazz Buzzkill Nacka BK 35p American staffordshire terrier Eye
30. Solveig Dalin Lappforsens Heart Of Hera SBKs Halmstadsavd. 32p Finsk lapphund Eye
31. Anna Svensson Nemi Ängelholms BK 17p Ej stambokförd hos SKK Eye
32. Frida Larsson Vilda Oskarströms BK 0p Ej stambokförd hos SKK Eye
32. Sandra Magnusson Firewood´s new jersey Smålandsstenar BK 0p American staffordshire terrier Eye
32. Tina Jensen Vallda Water Elayne Laholms BK 0p Portugisisk vattenhund Eye
32. Eva Malmeskog Gulakuti Laska Svalövs BHK 0p Mudi Eye
32. Sandra Magnusson TÜringen´s Cera Smålandsstenar BK 0p Rottweiler Eye
32. Lotta Olson Dommiciss Simon Göteborg-Mölndals BK 0p Papillon Eye