Officiell rallylydnad, dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Erika Gull Zetastar Loyal Scout Lilla Edets BHK 100p Max Engelsk springer spaniel Eye
2. Josefine Hermansson Hällstorps Fiorella Vara-Grästorp BHK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
3. Anna Fronth Ari-Lahb-Nemo Av Kamperhaugbamsen Strömstads Brukshundklubb 98p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
3. Erika Halvarsson Goldroad´s Woo Woo Svenska terrierklubben 98p Kvalificerande Terrier brasileiro Eye
5. Emmy Melander Maggie Skövde BK 97p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Birgitta Martinsson Miss Mallorys Better Watch Out Eds brukshundklubb 97p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
7. Inger Alvin Nilsson Hund´s Mårbacka Sixten Alingsås BHK 94p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
8. Agneta Sagebrand Werinas Backhumla Tomtens BHK 91p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
8. Annie Karlsson Mizacks Alisha Rosylva Vara-Grästorp BHK 91p Kvalificerande Västgötaspets Eye
8. Lena Alm Kaspelix Xotic Snack Åmåls BHK 91p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
8. Matilda Hall Ström Milington´s Jabato El Negro Råhagens BHK 91p Kvalificerande Tibetansk terrier Eye
12. Amelie Tingström Lilla Enebys Legolas Partille BK 90p Kvalificerande Pinscher Eye
13. Maria Johansson Idomic´s El Noble Tidaholms BK 87p Kvalificerande Whippet Eye
14. Elin Alvin Frubrax Leia Joltdotter Svenska Schapendoesklubben 85p Kvalificerande Schapendoes Eye
15. Tarja Strandberg Trazzeltazz Chantilly Lace Mariestads BHK 84p Kvalificerande Schapendoes Eye
16. Lisa Olausson Sine Cera Circle Of Life SBK Göteborgsavd. 80p Kvalificerande Pudel mellan Eye
16. Annie Karlsson Bodatorp Peggy Sue Vara-Grästorp BHK 80p Kvalificerande Västgötaspets Eye
18. Mariel Andersson Crusea´s Visible Viktoria Lysekils BHK 79p Kvalificerande Pudel mellan Eye
19. Elisabeth Ekland Blixtra Belladonna Svenska Lagotto Romagnoloklubben 78p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
19. Angelica Andersson Topshell´s My Magic Life Tranås BK 78p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
21. Annika Kroon Två Kronors E E Zeb Tomtens BHK 77p Kvalificerande Boxer Eye
22. Sirkka Larsson Lundens Bellagotto Shining Red Moon Nora BHK 73p Kvalificerande Australian shepherd Eye
23. Caroline Lausmaa Sunny Delight´s Fit As A Fiddle Uddevalla BHK 72p Kvalificerande Golden retriever Eye
24. Sara Johansson Jemma Lilla Edets BHK 70p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Mariel Andersson Crusea´s Yippee Yvette Lysekils BHK 69p Pudel mellan Eye
26. Kristoffer Vilhelmsson Workingdoezen Eco D´ Bellissimo Vara-Grästorp BHK 65p Schapendoes Eye
26. Caroline Ringholm Topasar Q´t Pie Lidköpings BK 65p Papillon Eye
28. Emmy Johansson Montezuma Bombastics Anhelita Chihuahuacirkeln 64p Chihuahua, korthårig Eye
29. Anette Johansson Finntrollens Blondie Uddevalla BHK 63p Finsk lapphund Eye
29. Alexandra Knutsson Wow Lixoms Black On Track Falbygdens BHK 63p Australian shepherd Eye
31. Alice Anzén Memus Koks Göteborg-Mölndals BK 59p Shetland sheepdog Eye
32. Sandra Fäger Jycklarens Twist Svenska welsh corgiklubben 57p Welsh corgi pembroke Eye
33. Marianne Redemo Labricas Daphne Strömstads Brukshundklubb 52p Labrador retriever Eye
34. Kristoffer Vilhelmsson Aurinkokeijun Voodoo Chile Vara-Grästorp BHK 41p Schapendoes Eye
35. Agneta Guldhskiöld Sheldon Scuba Steve Tanums BK 22p Shetland sheepdog Eye
36. Laila Vilhelmsson Boisterous Indigo Blue Lidköpings BK 13p Schapendoes Eye
37. Malin Cylven Gödalens Impala Värmlands Kennelklubb 7p Finsk lapphund Eye
  Agneta Sagebrand Kanel Tomtens BHK Disk. Ej stambokförd hos SKK
  Malin Cylven Gödalens Frosty Värmlands Kennelklubb Disk. Finsk lapphund
  Lena-Maria Nilsson Lundecock´s Electric Charge Mariestads BHK Disk. Shetland sheepdog