Officiell rallylydnad dubbla starter - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Cattis Steen Revalill´s Let´s Go Quincie Norrköpings BHK 100p Max Border collie Eye
1. Madeleine von Koch Fairdogs Vivekka Lomma BK 100p Max Finsk lapphund Eye
3. Monica Persson OMMA Åhus BK 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Margareta Åhs Working Beauty´s Excellent Energy Motala Brukshundklubb 98p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
5. Ewa Bergling Petersson Tonedo´s Powerfull Dimma Motala Brukshundklubb 97p Kvalificerande Border collie Eye
6. Carina Karlsson Cefeus Pondus II Tranås BK 96p Kvalificerande Australian kelpie Eye
7. Lena Rosén Carmal´s Heroine Querido Olofströms BHK 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
8. Ann-Christine Ring Melodi Linköpings BK 94p Kvalificerande Västgötaspets Eye
8. Lena Sjöberg Silogården´s Isak Linköpings BK 94p Kvalificerande Beauceron Eye
10. Sara Eklöv Upsy Daisy´s Bravad Norrköpings BHK 93p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
10. Evelina Sandblom Thiva Forserums BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Susanne Kjellberg Tollartrollets Apollon Svenska Kooikerhondjeklubben 93p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
13. Elisabeth Karlsson Missnutt´s Crystal Mano Mälarö BK 91p Kvalificerande Australian shepherd Eye
14. Mia Bergstrand Kjeann´s Special Girl Sjöbo BK 89p Kvalificerande Shih tzu Eye
14. Johanna Strömberg Ruby River´s Cajun Forserums BK 89p Kvalificerande Tervueren Eye
16. Pernilla Sterne Hillfire Naturally Blond Tranås BK 88p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Gunilla Hesser Siripiri Arja Varga Gamleby BK 88p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
18. Gunwor Linderyd Cronys Pearl N´ Dress Nyköpings BK 86p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Barbro Axelsson Irish Tullamore´s Kelly Norrköpings BHK 84p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
20. Anna Wiström Kronvallaren Nico Nyköpings BK 81p Kvalificerande Border collie Eye
21. Birgit Lindh Guldgruvans Ragge Norrköpings BHK 80p Kvalificerande Border collie Eye
22. Maria Thiman Björsell Källstugans Aska Norrköpings BHK 79p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
23. Ulla Kåkneryd Palm Mistlurens Antikythera Norrköpings BHK 78p Kvalificerande Hovawart Eye
24. Anna Lideborg Andrummets Eviga Västerviks BK 77p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
24. marie olsson Krydds Chili Valdemarsvik BHK 77p Kvalificerande Border collie Eye
26. Per Norberg Apple Bloom Fourth Secret Norrköpings BHK 76p Kvalificerande Australian shepherd Eye
27. Margareta Åhs Hedmogläntans Fancy For Dancing Motala Brukshundklubb 73p Kvalificerande Tax Eye
28. marie olsson Junitrollets Alladin Valdemarsvik BHK 71p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
29. Gunilla Hesser Ciqala Im´s Sweet Princess Elvira Gamleby BK 68p Chihuahua, långhårig Eye
29. marie olsson Queenwing´s Universe Snow Light Valdemarsvik BHK 68p Papillon Eye
31. Anna Pettersson Khetashio Wheel Of Fortune Mjölby BHK 65p Australian shepherd Eye
32. Angelica Ceder Silogården´s Junia Oxelösunds BK 63p Beauceron Eye
33. Lena Sjöberg Silogården´s Jippie Linköpings BK 61p Beauceron Eye
34. Ann Loorents Milsean Söderköpings BK 57p Ej stambokförd hos SKK Eye
34. Monica Persson Beachrunner´s Pannacotta Åhus BK 57p Parson russell terrier Eye
34. Sussie Landberg Porques Ivriga Inka-Fröken Barthez Nyköpings BK 57p Fransk bulldogg Eye
34. Anna Karlsson Tamoras Felix Rasklubben för dansk/svensk gårdshund 57p Dansk-svensk gårdshund Eye
38. Susanne Kjellberg Fagayas Chili Von Qancan Svenska Kooikerhondjeklubben 56p Kooikerhondje Eye
39. Ewa Bergling Petersson Kamrats Ouzo Motala Brukshundklubb 46p Labrador retriever Eye
  Eva Johanson Flinkagårdens Moschino Åtvidabergs HK Disk. Dansk-svensk gårdshund
  Sofia Gilljam Laavakartanon Aurinkokuningas Svenska Agilityklubben Disk. Cirneco dell'Etna