Officiell rallylydnad Dubbla klasser - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Gun Zimmer Bitshonafchoiz Höganäs BHK 100p Max Laekenois Eye
2. Tove Ask Kalle Simrishamns BK 99p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
2. Hanna Nilsson Respons Rappa Rockartist-ten Falkenbergs BK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
2. Anita Nilsson Glamour Valley Humble Hero Svedala Brukshundklubb 99p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
5. Pia Helene Welander Doublepatch All Hallows Pumpkin Svenska Norwichterrierklubben 98p Kvalificerande Norwichterrier Eye
6. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 97p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Ingela Pettersson Gemdales Unforgettable Uncle Zam Söderåsens BK 97p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
6. Tove Ask Bazzakulls Blaze Simrishamns BK 97p Kvalificerande Tervueren Eye
9. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 95p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
9. Bodil Lundell Al Capone Trelleborgs BK 95p Kvalificerande Petit brabancon Eye
9. Ritha Rörlien Migeva I´ll Be There Tygelsjö BK 95p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
12. Katja Turja Dantos Qwintus Helsingborg Brukshundklubb 94p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
13. Alexandra Nirsjö Svartpepparn´s Bambam Rönne Hundungdom 91p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
13. Mari Lindström Evallens Chocolate Pudding Skurups Brukshundklubb 91p Kvalificerande Australian kelpie Eye
15. Jan-Erik (jea) Andersson Ossie Veberöd BHK 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Marie Bergenwolf Tribusas Dorisson Börje Sjöbo BK 89p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
16. Gunilla Ivarsson Comics Down To The River Landskrona BK 89p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
18. Mia Bergstrand Kjeann´s Special Girl Sjöbo BK 87p Kvalificerande Shih tzu Eye
19. Gunilla Ivarsson Coatfloats After Eight Landskrona BK 86p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
20. Kamilla Roupé Australian Mates Dreaming Dea Helsingborg Brukshundklubb 83p Kvalificerande Australian kelpie Eye
21. Anneli Mårtensson Svinghammars Anthon Berg Trelleborgs BK 80p Kvalificerande Borderterrier Eye
22. Anna Nilsson Lebaz Jetty Jewel Helsingborg Brukshundklubb 79p Kvalificerande Labrador retriever Eye
22. Anna Bjerkeborn Cleo Rönne Hundungdom 79p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
24. Kim Jönsson Skymningsskallets Play Vega Skurups Brukshundklubb 77p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
25. Marie Sundling Joellys Double Puff Lunds BK 74p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
25. Christine Svensson Lindcy´s Point-Blank Skurups Brukshundklubb 74p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
27. Lena Killander Pygmalia´s Bärgs Kantele Burlövs BK 72p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
28. Bittan Sjökvist Extra´s High Five Höör BK 69p Irish softcoated wheaten terrier Eye
29. Johanna Andersson Lärkahalls Dixiechick Dj Znooze Rox Svenska Norwichterrierklubben 67p Norwichterrier Eye
30. Åsa Jakobsson Tarrawangas Basha Eslövs Brukshundklubb 62p Australian kelpie Eye
31. Anders Nilsson Australian Mates Black Magic Helsingborg Brukshundklubb 42p Australian kelpie Eye
  Gudrun Hansson Goldenglow Cheese-Chips Svalövs BHK Disk. Golden retriever