Dubbla klasser Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Jeanette Larsson Gäresgårdens Gäresgårdenfia Tollarps BK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
2. Gun Werlemark Allaflox Commander Sam Vimes Göinge-Broby BHK 95p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
2. Jane Askfelt Knockando´s Waikato Quincyson Lomma BK 95p Kvalificerande Leonberger Eye
4. Johanna Nord Viva Swartz Up To Talk Skurups Brukshundklubb 94p Kvalificerande American akita Eye
5. Jennifer Kolm Streamlight´s Choice Lex Luthor Trelleborgs BK 92p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Katja Augustsson Avatar De Trappist Veberöd BHK 91p Kvalificerande Beauceron Eye
7. Louise Ljungberg Harperrig Windermere Svenska spaniel- och retrieverklubben 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
7. Elisabeth Österlind Twinflowers T Zampa Parrot Lomma BK 90p Kvalificerande Schapendoes Eye
9. Ingrid Borg Vogel Sandskogens Dexi Lomma BK 89p Kvalificerande Australian kelpie Eye
9. Jessica Laxén Kanonkulans Tic Tac Toe Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 89p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
11. Jeanette Larsson Goldenglow Winter Collection Tollarps BK 88p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Linda Hansson Gäresgårdens Gäresgårdented Veberöd BHK 87p Kvalificerande Golden retriever Eye
13. Britt-Marie Bengtsson Elsa-Ariel-Trassel Trelleborgs BK 85p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
14. Madeleine Lundell Be The Best´s Tequila Rose SBKs Malmöavd. 83p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
15. Conny Borg Almdalens Ully Lomma BK 82p Kvalificerande Australian kelpie Eye
16. Julia Hansson Gnipagrottans Winna Veberöd BHK 81p Kvalificerande Norsk buhund Eye
17. Ann Samsioe Mörkehäll Engla Skanör-Falsterbo BK 79p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
18. evy Palèn Golden Mystery´s Cruising Casati Olofströms BHK 76p Kvalificerande Golden retriever Eye
19. Miranda Wahlström Trollvikens Obelix Lunds Hundungdom 75p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
19. Sofia Vahlström Calie´s Chrome Consulaire Can Check Burlövs BK 75p Kvalificerande Pudel stor Eye
21. Carina Hedén T-Cart Don Dino Svenska Lagotto Romagnoloklubben 72p Kvalificerande Lagotto romagnolo Eye
21. Freja Johansson Hilma Sveriges Hundungdom 72p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Elisabet Andersson Evros Xotic Lily Tygelsjö BK 69p Shetland sheepdog Eye
24. Viktoriya Kulya Unity Blue Black Hawk Stenungsunds BK 61p Australian shepherd Eye
25. Camilla Andersson Molly Ljungby brukshundklubb 57p Ej stambokförd hos SKK Eye
26. Yonna Stjärnskog Borngård´s Ironhide Söderåsens BK 50p Tervueren Eye
27. Heidi Christtreu Skansehöj´s Illusion Veberöd BHK 49p Beagle Eye
28. Veronika Åsman Queen Aminook´s Chili Bean Göteborg-Mölndals BK 40p Finsk lapphund Eye
  Annelie Brandt Atlasgårdens Jinna Landskrona BK Disk. Rottweiler Eye
  Linda Fyhr Posh Paws Mr Buttonwood Svenska isländsk fårhundklubben Disk. Samojedhund Eye
  Johanna Porsklev Burfelt Gnipagrottans Yap Svenska spets- och urhundklubben Disk. Norsk buhund Eye
  Sofie Axelberg Que Sera Sera Qt Kill Bill Svalövs BHK Avbruten Tysk schäferhund Eye