Officiell rallylydnad-dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B EM)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B EM)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Anna-Carin Bäcklin Just Ask Dobby Eskilstuna BK 99p Kvalificerande Rottweiler Eye
2. anna blomdahl Wonderbits Nick Carter Chihuahuacirkeln 98p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
3. Erika Johansson Australian Mates Easy To Love Uppsala HU 97p Kvalificerande Australian kelpie Eye
3. Johanna Viktorin Donshellas Rainman Arboga BK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
5. Emelie Vidberg Tess Eskilstuna BK 96p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Emma Andersson Yenxxx´s Casillero Del Diablo Köpings Hundungdom 96p Kvalificerande Rottweiler Eye
5. Ida Otterholm Morning Star Pride´s A Bonnie Lass Askersunds BK 96p Kvalificerande Japansk spets Eye
8. Angelica Andersson Working Mates Beast In Show Svenska Prazský krysarík klubben 95p Kvalificerande Prazský krysarík Eye
9. Johanna Mellgren Vargstubacken Minnie Arboga BK 94p Kvalificerande Rottweiler Eye
10. Eva Litauszky Max Enköpings BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Elinor Lindmark Två Kronors Arctic Aura Södertälje BK 90p Kvalificerande Boxer Eye
12. Li Hultgårdh Axa Hällefors Brukshundklubb 88p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Monica Allared Bollefors El Lote Västerås Kennelklubb 87p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
14. Britta Hammarström Grålötens Kajsa Korv Kaka Mälarö BK 86p Kvalificerande Västgötaspets Eye
15. Camilla Nordvall Cleo Köpings Hundungdom 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Sara Frid Labbret´s Rio Grande Uppsala Brukshundklubb 82p Kvalificerande Labrador retriever Eye
16. Cecilia Grins La Leia´s Glamorous Giava Haninge BK 82p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
18. Carita Holmgren Cantab Fire And Ice Ludvika BK 80p Kvalificerande Norwichterrier Eye
18. Katarina Kernehed Simply The Best El´ Bridorado Arboga BK 80p Kvalificerande Briard Eye
20. Sofie Allared Pepper Västerås Kennelklubb 79p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Lotta Carlsson Waljo New Generation Barratass Hallsbergs BK 78p Kvalificerande Griffon bruxellois Eye
22. Sandra Eriksson Aussie Kullens Lego Shadowind Solna-Sundbybergs BK 73p Kvalificerande Australian shepherd Eye
22. Anna Lena Malmborg Team Tinqua Amalia Tyresö BK 73p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
24. Anita Hildén Fiona Tyresö BK 69p Lagotto romagnolo Eye
25. josefin järleskog Guldlövets Ballerina Khaleesi Lagotto Romagnoloklubben 66p Lagotto romagnolo Eye
26. Matilda Rendle Sommarstadens Joker Haninge BK 57p Pinscher Eye
27. Marie Andersson Natural Choice Optimistic Olga Uppsala Hundvänners LKK 50p Russkiy toy Eye
28. Marianne Norman Jissa Nynäshamns BK 45p Ej stambokförd hos SKK Eye
29. Sofia Storm Qq´s Amazing Black Royal Knight Skaraborgs Kennelklubb 29p Chihuahua, långhårig Eye
30. Woodstock Hanna Frid Niko Uppsala HU 0p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Agneta Wändell Gullvivebackens Cornelius Degerfors BK Avbruten Dansk-svensk gårdshund Eye
  Kristina Monsén Anniehoods Incredible Messiofgloria Munkfors BK Avbruten Borzoi Eye