Officiell rallylydnad-dubbla klasser - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A FM)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A FM)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Amanda Lundwall Blackneck´s B´jaga Kumla BK 100p Max Malinois Eye
2. Erika Johansson Australian Mates Easy To Love Uppsala Hundungdom 97p Kvalificerande Australian kelpie Eye
3. Ida Otterholm Morning Star Pride´s A Bonnie Lass Askersunds BK 95p Kvalificerande Japansk spets Eye
3. Sara Frid Labbret´s Rio Grande Uppsala Brukshundklubb 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
5. Katarina Kernehed Simply The Best El´ Bridorado Arboga BK 94p Kvalificerande Briard Eye
6. Emelie Vidberg Tess Eskilstuna BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Johanna Viktorin Donshellas Rainman Arboga BK 93p Kvalificerande Golden retriever Eye
8. Li Hultgårdh Axa Hällefors Brukshundklubb 91p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Emma Andersson Yenxxx´s Casillero Del Diablo Köpings Hundungdom 89p Kvalificerande Rottweiler Eye
9. Angelica Andersson Working Mates Beast In Show Svenska Prazský krysarík klubben 89p Kvalificerande Prazský krysarík Eye
11. Anna-Carin Bäcklin Just Ask Dobby Eskilstuna BK 88p Kvalificerande Rottweiler Eye
12. Cecilia Grins La Leia´s Glamorous Giava Haninge BK 87p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
13. Eva Litauszky Max Enköpings BK 85p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Britta Hammarström Grålötens Kajsa Korv Kaka Mälarö BK 85p Kvalificerande Västgötaspets Eye
13. Sandra Eriksson Aussie Kullens Lego Shadowind Solna-Sundbybergs BK 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Elinor Lindmark Två Kronors Arctic Aura Södertälje BK 83p Kvalificerande Boxer Eye
17. anna blomdahl Wonderbits Nick Carter Chihuahuacirkeln 82p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
17. Carita Holmgren Cantab Fire And Ice Ludvika BK 82p Kvalificerande Norwichterrier Eye
19. Johanna Mellgren Vargstubacken Minnie Arboga BK 80p Kvalificerande Rottweiler Eye
20. Monica Allared Bollefors El Lote Västerås Kennelklubb 75p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
21. Lotta Carlsson Waljo New Generation Barratass Hallsbergs BK 74p Kvalificerande Griffon bruxellois Eye
22. Camilla Nordvall Cleo Köpings Hundungdom 62p Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Marie Andersson Natural Choice Optimistic Olga Uppsala Hundvänners LKK 55p Russkiy toy Eye
24. josefin järleskog Guldlövets Ballerina Khaleesi Lagotto Romagnoloklubben 48p Lagotto romagnolo Eye
25. Marianne Norman Jissa Nynäshamns BK 43p Ej stambokförd hos SKK Eye
26. Sofia Storm Qq´s Amazing Black Royal Knight Skaraborgs Kennelklubb 39p Chihuahua, långhårig Eye
27. Sofie Allared Pepper Västerås Kennelklubb 31p Ej stambokförd hos SKK Eye
28. Woodstock Hanna Frid Niko Uppsala Hundungdom 4p Ej stambokförd hos SKK Eye
  Kristina Monsén Anniehoods Incredible Messiofgloria Munkfors BK Disk. Borzoi
29. Agneta Wändell Gullvivebackens Cornelius Degerfors BK 0p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Matilda Rendle Sommarstadens Joker Haninge BK Disk. Pinscher