Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Susanna Skoglund Sugarwind´s Berried Treasure Enköpings BK 100p Max Australian shepherd Eye
2. Emelie Arwinge Alex Flaming Storm Svenska Faraohund och Cirneco dell'Etnaklubben 98p Kvalificerande Faraohund Eye
3. Heli Börlin Timenis Akira Olandstraktens BK 95p Kvalificerande Tervueren Eye
4. Sofie Fahlin Vaskurs Gail Devers Skumpandotter Svenska Faraohund och Cirneco dell'Etnaklubben 94p Kvalificerande Faraohund Eye
4. Carolin Östlund Hexen House Fayahl Gävle Brukshundklubb 94p Kvalificerande Tervueren Eye
6. Maria Mattsson Hovriket´s Obelle Af Atto Svenska hovawartklubben 92p Kvalificerande Hovawart Eye
7. Sofia Gilljam Laavakartanon Aurinkokuningas Linköpings BK 91p Kvalificerande Cirneco dell'Etna Eye
8. Frida Lindgren Skogsbackens Come Fly With Me Uppsala Brukshundklubb 90p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
9. Anna-Lena Jonsson Amazing Work Zärla Hofors BK 89p Kvalificerande Border collie Eye
10. Anna Sundberg Tickawis Starlight Queen Gävle Brukshundklubb 86p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
11. Gunila Norberg Lizzroys Udda Mälarö BK 85p Kvalificerande Border collie Eye
11. Kerstin Rennerfelt Bumerangs Barking Bimo Kumla BK 85p Kvalificerande Australian kelpie Eye
13. Ebba Leidhammar Gruvfruns Dunder-Karlsson Gävle Brukshundklubb 84p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
14. Linda Andersson Trindy´s Guiding Star Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 83p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Camilla Dahl Skydragon´s Kupa´a Moana Svenska australian shepherdklubben 83p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Lena Falk Barecho Inch By Inch Mälarö BK 81p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
17. Lotta Sundbom Nikkitorpets Colorado Tierp BK 79p Kvalificerande Australian shepherd Eye
18. Alice Abramsson Engine Elvira Madigan Gävle Hundungdom 77p Kvalificerande Pudel mellan Eye
19. Eva Ungvári Nyirsegfia Jonatan Fagersta BK 76p Kvalificerande Pumi Eye
19. Maria Mattsson Sagolika Arik Svenska hovawartklubben 76p Kvalificerande Hovawart Eye
21. Gunnel Bielesch Argenta´s Loretta Söderhamns BHK 75p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
22. Karin Falk Roben Island´s Take My Heart Falu BK 74p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
23. Anna-Lena Thomsson Working Farmers Jessie Tierp BK 70p Kvalificerande Australian shepherd Eye
23. Maria Lundbäck Topolinos Inspector Godget Söderhamns BHK 70p Kvalificerande Lancashire heeler Eye
23. Maria Eriksson Gobiten´s Dior Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 70p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
26. Frida Öhlund Cinnaberry´s Unique Style Svenska collieklubben 68p Collie, korthårig Eye
27. Mia Karlström Yellow Eye´s Occra Östhammar BK 65p Podenco ibicenco, korthårig Eye
28. Amy Zell Divine Stars Faery Song Väsby BK 64p Tysk spets, kleinspitz Eye
28. Jessika Nyman Cosy Curls Black-Pearl Olandstraktens BK 64p Pudel dvärg Eye
30. Anne-Christine Stareborn Trustful Quickstep Tierp BK 53p Australian shepherd Eye
31. Rebecca Crosson Gårdsbackens Knockando Hudiksvalls BHK 49p Border collie Eye
32. Linn Eriksson Jägares Amazing Spirit Nova Uppsala Hundvänners LKK 37p Kooikerhondje Eye
  Teresa Olofsson Kamas Quicksilver Solna-Sundbybergs BK Disk. Kooikerhondje Eye
  Sofie Fahlin Vaskurs Tyson Gay Skumpanson Svenska Faraohund och Cirneco dell'Etnaklubben Disk. Faraohund Eye
  Marie Andersson Ooo Jaguar James Ooseven Uppsala Hundvänners LKK Disk. Russkiy toy Eye