Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Charlotte Rinaldo Vickulas Piraya Oskarshamns BK 100p Max Australian kelpie Eye
2. Sofie Söderström Thunderwolf´s Lara Croft Tombraider Gnosjö Brukshundklubb 92p Kvalificerande Groenendael Eye
3. Inger Malmström Ruth Nässjö BK 90p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Marie Aspman Guldgruvans Raska Bollebygds BK 87p Kvalificerande Border collie Eye
4. Carina Karlsson Cefeus Pondus II Tranås BK 87p Kvalificerande Australian kelpie Eye
6. Ingrid Svahnström Kia Värnamo BHK 86p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
6. Catja Paulsson Almond-joy Växjö BK 86p Kvalificerande Borderterrier Eye
8. Susanne Johansson Eastdale Just A Special Delivery Växjö BK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
9. Inga Elmersson Zinka Sävsjö BK 82p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
9. Julia Edgren Viggo Vimmerby BHK 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Jerker Olin Swaara Kaleidoscope Emmaboda BK 81p Kvalificerande Whippet Eye
11. Marie Mattson Spetspatrullens Lee Jordan Nybro BK 81p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
13. Emelie Grändevall Freja Gnosjö Brukshundklubb 78p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
14. Evelina Karlsson Tollarbellas ChÉri Njudung Hundungdom 77p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
14. Sara Strömberg Bobby Gnosjö Brukshundklubb 77p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Ulla-Britt Dahlin Johansson Keestorpets Xamira Forserums BK 77p Kvalificerande Keeshond Eye
17. Patrik Nilsson Mångsysslarens Emotionelle Emrick Nässjö BK 76p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
17. Johanna Strömberg Ruby River´s Cajun Forserums BK 76p Kvalificerande Tervueren Eye
17. Marie Mattson Aquatass Terrific Witch Craft Kalmar BK 76p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
20. Lisa Nilsson Bubbelmammas Hot Surprise Vimmerby BHK 74p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
20. Patrik Nilsson Guldstjärnans Spännande Daxe Nässjö BK 74p Kvalificerande Golden retriever Eye
22. Helena Andersson Mayamore Finders Keepers Kinda BK 73p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
23. Solveig Andersson Moonhaven Terrific Cascabel Sävsjö BK 71p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
23. Maria Sjögren Champex´s Superman Solero Mönsterås BHK 71p Kvalificerande Tysk spets, mittelspitz Eye
25. Nathalie Ström Björklyckans Itz Gnista Växjö BK 68p Pudel stor Eye
26. Ann Strömberg Abbey Line´s Cramer Huskvarna HK 63p Welsh springer spaniel Eye
27. Kristina Johansson Cannervikens Isla The Queen Vetlanda BHK 58p Cocker spaniel Eye
28. Maria Karlsson Darnells Staff Baloo Tomtens BHK 57p Staffordshire bullterrier Eye
29. Annika Kroon Två Kronors C Charmiga Esther Tomtens BHK 54p Boxer Eye
30. Charlotta Burman Optimal Flex Labyrinth Växjö BK 53p Bedlingtonterrier Eye
31. Linnea Ragnarsson Vilse Varbergs BK 45p Ej stambokförd hos SKK Eye
32. Inga Elmersson Deandream´s Allegromiss Sävsjö BK 33p Collie, långhårig Eye
33. Linnea Forslind Öxatorpets Imma Skara BK 30p Collie, långhårig Eye