Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Tina Jensen Vallda Water Elayne Laholms BK 98p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
2. Ritha Rörlien Migeva I´ll Be There Tygelsjö BK 97p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
3. Tove Ask Kalle Simrishamns BK 96p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Ann Samsioe Arrissa Skanör-Falsterbo BK 92p Kvalificerande Curly coated retriever Eye
4. Tove Ask Bazzakulls Blaze Simrishamns BK 92p Kvalificerande Tervueren Eye
6. Ida Lindgren Ziridas Amazing Alva Av Jack Höganäs BHK 90p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
6. Madeleine von Koch Fairdogs Vivekka SBKs Malmöavd. 90p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
8. Ida Lindgren Klovstamons Ziri Af Jöjebo Höganäs BHK 89p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
9. Celine Fagerberg Jaktyrans Buffalo Bill SSRK Södra 88p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 88p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Alexandra Nirsjö Svartpepparn´s Bambam Rönne Hundungdom 88p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
12. Celine Fagerberg Ziridas Bright Bella Av Jerry SSRK Södra 87p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
13. Maja Holmström Nelum-himalis Cherie Helsingborg Brukshundklubb 85p Kvalificerande Barbet Eye
14. Anna Nilsson Lebaz Jetty Jewel Lunds BK 84p Kvalificerande Labrador retriever Eye
15. Jan-Erik (jea) Andersson Ossie Veberöd BHK 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Anneli Wittenberg Argenta´s Idalee Tollarps BK 81p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
16. Eva Cajhagen Australian Mates Dana Lunds BK 81p Kvalificerande Australian kelpie Eye
18. Jan-Erik Andersson Elsa Veberöd BHK 80p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
19. Brita Sassersson Vemmerlövs Expo Ystads BK 79p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Anneli Wittenberg Argenta´s Brittany Tollarps BK 79p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
21. Bittan Sjökvist Extra´s High Five Höör BK 76p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
22. Monica Svensson Busvovvarnas New-Mexico Rönne Hundungdom 70p Kvalificerande Petit brabancon Eye
22. Therese Knutsson Myrock´s Simeon Stone Kristianstads BK 70p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
24. Tanja Jansson Ringostar SBKs Malmöavd. 69p Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Anna Jönsson Alpcock´s Miss Anja SBKs Malmöavd. 63p Papillon Eye
25. Linda Jönsson Svassas Easy Choice Lunds BK 63p Bearded collie Eye
27. Therese Knutsson Rus N´ Riv Can´t Fight This Feeling Kristianstads BK 55p Nova scotia duck tolling retriever Eye
28. Kristina Gunnarsson Australian Mates Come Bye Hedda Lomma Hundungdom 51p Australian kelpie Eye
29. Therese Knutsson This Is Ginger Under The Red Sky Kristianstads BK 37p Nova scotia duck tolling retriever Eye
  Helen Mårtensson Tazzihandz Lolly Simrishamns BK Disk. Pudel toy Eye