Officiell rallylydnad - Dubbla klasser - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Annette B. Olesen Border Top´s Nanna Danmark 99p Kvalificerande Border collie Eye
2. Ulla-Lena Remborn Borngård´s Izor Svenska vallhundsklubben 97p Kvalificerande Tervueren Eye
3. Carola Grauers Pixi Skurups Brukshundklubb 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
4. Helen Mårtensson Fannyfransson Simrishamns BK 93p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
5. Lovisa Olsson Carddicted It´s Magic Tygelsjö BK 88p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
6. Jessica Lindwall Fonzzie Trelleborgs BK 83p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Kristina Weidhagen Australian Mates Chica Ystads BK 83p Kvalificerande Australian kelpie Eye
8. Siw Andersson Rex Sjöbo BK 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
8. Christina Eriksson Zodia´s Lovis Skanör-Falsterbo BK 78p Kvalificerande Welsh corgi pembroke Eye
8. Lena Wiese Stella Lunds BK 78p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Lena Gildéus Alavarsgårdens Spock Trelleborgs BK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Linda Skoglund Persson Windedos Cupcake Sjöbo BK 76p Kvalificerande Australian shepherd Eye
13. Gunvor Jönsson Gryningsljusets Foxson Inka Sjöbo BK 73p Kvalificerande Golden retriever Eye
13. Annette B. Olesen Border Team´s Born To Speed Danmark 73p Kvalificerande Border collie Eye
15. Kerstin Holm Coatfloats Texasbulle Lomma BK 72p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
16. Marianne Larsen Kitenga Go Giedeon Simrishamns BK 70p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
17. Britt-Marie Bengtsson Elanders Amaretto Diamore Wera Trelleborgs BK 69p Labrador retriever Eye
17. Jeanette Borgström Double Happy Jump Up And Kiss Me Sjöbo BK 69p Bearded collie Eye
19. Alf-Olof Hagman Havsrävens Pascha Beitza Tygelsjö BK 68p Nova scotia duck tolling retriever Eye
20. Cecilia Kjellberg Liste Line Angel Trelleborgs BK 67p Welsh corgi cardigan Eye
21. Katarina Eckhardt Svinghammars Daim Svedala Brukshundklubb 65p Borderterrier Eye
22. Lise-Lott Jacobsson Scarlights Garbo Skurups Brukshundklubb 64p Schnauzer peppar och salt Eye
23. Pernilla Bruno Haik Veberöd BHK 61p Ej stambokförd hos SKK Eye
24. Pernilla Bruno Jambo Veberöd BHK 56p Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Lena Gildéus Winsome Pack´s Huntin Hawk Trelleborgs BK 54p Australian shepherd Eye
26. Karin Wejland Team´s Cuba Trelleborgs BK 48p Tysk schäferhund Eye
27. Anna-Karin Fredriksson Ziridas Adorn Alice Av Jack SSRK Södra 47p Engelsk springer spaniel Eye
  Lena Killander Birdhunter´s Summer Tan Burlövs BK Disk. Engelsk springer spaniel Eye
  Susanna Nilsson Shiny Red Twinkle Little Star Tygelsjö BK Disk. Shetland sheepdog Eye