Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Marina Andersson Cape Secure Dixie Dew Svenska dobermannklubben 100p Max Dobermann Eye
2. Matilda Månsson Glimmagårdens Tigeröga Tollarps BK 98p Kvalificerande Tervueren Eye
3. Anette Jarl Reducks Ziggy Stardust Svalövs BHK 97p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Helene Andersson Ciel D´or Des Monts Du Lac Åhus BK 97p Kvalificerande Beauceron Eye
5. Åsa Alfred Goosewood´s Garibaldi Åhus BK 96p Kvalificerande Beauceron Eye
6. Anette Jarl Reducks Lasse Liten Svalövs BHK 93p Kvalificerande Golden retriever Eye
7. Mikael Lindholm Highstones Neo Star Ängelholms BK 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
7. Michelle Lill Valanti Kristallen Den Fina Svenska vinthundklubben 90p Kvalificerande Whippet Eye
9. Petra Stridsberg Lönnbackens Libretto Parrot Burlövs BK 89p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
10. Ingalill Lundberg Tinghofs Xia Xiang Hörby BK 87p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
10. Åsa Norrman Meringa´s J´arien Lunds BK 87p Kvalificerande Australian kelpie Eye
10. Malin Glennsdotter Bonita Vista Pirro Söderåsens BK 87p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
13. Lise-Lott Jacobsson Scarlights Garbo Skurups Brukshundklubb 83p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
14. Susanne Persson Niccmarkz Lex Cape Fear Lunds BK 78p Kvalificerande Cane corso Eye
14. Kerstin Rörstam Aagerups Micke Mackmyra Trelleborgs BK 78p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
16. Marina Siljehav Fairytale Dreams Diagon Alley Hörby BK 77p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
17. Susanne Persson Inugamis Danielo Lunds BK 76p Kvalificerande Cane corso Eye
18. Amy Haraldsson Hinnared´s Ecce Ystads BK 75p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
19. Josefine Ögaard Aberlours All Shook Up Skanör-Falsterbo BK 73p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
19. Michelle Schnoor Funny Heart´s Donadoni Eslövs Brukshundklubb 73p Kvalificerande Dalmatiner Eye
19. Agneta Nilsson Andhämtningens Mikel Sorento Trelleborgs BK 73p Kvalificerande Golden retriever Eye
22. Agnes Clewe Ekeröds Yatzi Burlövs BK 64p Dansk-svensk gårdshund Eye
23. Ann-Margret Landeborg Alldross Creme Brule Eslövs Brukshundklubb 56p Tibetansk spaniel Eye
24. Elisabeth Nordström Svartpepparn´s Casanova Veberöd BHK 43p Dvärgschnauzer, svart & silver Eye
25. Karin Nilsson Dogsmart´s Krutkakan Tygelsjö BK 0p Bichon havanais Eye
25. Josephine Blennersjö Chryses Don´t Wake Me Up Lunds BK 0p Shetland sheepdog Eye
25. Anna Sandström Spinoys Merlin Lunds BK 0p Tervueren Eye