Officiell rallylydnad - Dubbla starter - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Erika Dahlskog Stjernborgens Ivra Mälarö BK 100p Max Australian shepherd Eye
2. Nicole Henderson Lyckliga Helleborus Busiga Brunöga Eskilstuna hunddressyrklubb 99p Kvalificerande Borderterrier Eye
3. Rebecca Wilson Storken´s Just A Rose Specialklubben för cavalier king Charles spaniel 98p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
3. Yhlva Astner Kalote´s Spark Springerklubben 98p Kvalificerande Australian shepherd Eye
5. Annelie Frejås Gruvfruns Kalle Theodor Söderköpings BK 97p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
5. Ulla Cedenholt Wellfith´s Riordan Royce Danderyd-Täby BK 97p Kvalificerande Schnauzer peppar och salt Eye
7. Sara Fröse Köhler Hexen House Believeh Stockholms Södra BK 96p Kvalificerande Tervueren Eye
7. Mimmi Johnsson Berger Zinnamies Tingeling Uppsala Brukshundklubb 96p Kvalificerande Dalmatiner Eye
7. Linda Larsson Skegårdens Black Pearl Olandstraktens BK 96p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Karin Svensson Oden Knivsta BK 95p Kvalificerande Border collie Eye
10. Annica Rydell Goldenone Sacarenda Stockholms Hundungdom 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
12. Diana Nagy Garpenborg´s Riola Stockholms Kennelklubb 94p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
13. Anna Julin Vällhaga Gårds Catwoman Väsby BK 93p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
13. Frida Hallgren Agrosofens Menuetta Uppsala Hundungdom 93p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
13. Tanja Starck Bazius Fruit A La La Apollogruppen 93p Kvalificerande Dalmatiner Eye
16. margareta herrmann Gnällspikens Jasmine Pearls Väsby BK 92p Kvalificerande Borderterrier Eye
16. Christina Björklund Sveduddens Yrsa Norsborg Lokala Kennelklubb 92p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
18. Anna-Carin Bäcklin Just Ask Dobby Eskilstuna BK 91p Kvalificerande Rottweiler Eye
19. Amanda Bjelkelöv Ashgrey´s Alesso Svenska pudelklubben 90p Kvalificerande Pudel mellan Eye
19. Sofia Stenbakken Väneröns Gibbs Linköpings BK 90p Kvalificerande Borderterrier Eye
19. Mimmi Johnsson Berger Bello Blanco Dylan Uppsala Brukshundklubb 90p Kvalificerande Dalmatiner Eye
22. Barbro Lantz Fire ´n Ice Autumn Colours Apollogruppen 89p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
23. Clara Widerholm Juniper Ni Får Vänta Uppsala Hundungdom 88p Kvalificerande Borderterrier Eye
24. Marie Andersson Miqro Uppsala Hundvänners LKK 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Martina Örnsjö Black Zone´s Song Of Shawnee Uppsala Hundungdom 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
26. Anna Nolkrantz O´lydia Zhoklad Värmdö BK 83p Kvalificerande Briard Eye
27. Elin Evert Koppartrollets Alice I Underlandet Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 82p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
28. Lukas Ramsedt Euphoria American Staffordshire Terrierklubben 81p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
28. Lotta Ollander Blue Alert´s Krakel Spektakel Örebro BK 81p Kvalificerande Australian shepherd Eye
30. Natalie Bolin Benzo Degerfors BK 79p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
30. Clara Widerholm Easy Watch My Back Uppsala Hundungdom 79p Kvalificerande Australian shepherd Eye
30. Elin Evert Koppartrollets Honky Tonk Women Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 79p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
33. Malin Wallbring Solskenets Fairy Fantasy Danderyd-Täby BK 78p Kvalificerande Australian shepherd Eye
33. Maria Nilsson Black Blossom Lord Cans Tierp BK 78p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
35. Frida Olsson Andrummets Fredspipa Nova Scotia Duck Tolling Retriever Klubben 76p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
35. Yhlva Astner Lost´n Found Daddy Cool Springerklubben 76p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
37. Carin Magnusson Sobelkustens Royal Water Lily Nykvarn LKK 75p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
38. berit sjöbeck G-Diggers Flashy Apollogruppen 71p Kvalificerande Pudel mellan Eye
38. Veronica Forsberg Lost´n Found Dancing In The Dark Vallentuna BK 71p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
40. Åsa Aspfors Bygdén Rowntree Mazarati Södertälje LKK 69p Lagotto romagnolo Eye
41. Carina Grandin Hoffedalens Fia Springerklubben 68p Engelsk springer spaniel Eye
42. Emilie Lundberg Black Blossom Troll Grim Svenska Lapphundklubben 65p Finsk lapphund Eye
42. Lena Renefalk Emenems Guinezz Sala BK 65p Border collie Eye
42. suhandan kilic Lapinlumon Tupasvilla Tyresö BK 65p Finsk lapphund Eye
45. Linnea Forslind Öxatorpets Imma Skara BK 64p Collie, långhårig Eye
46. Nicole Draglund Swedestaff´s Mbt Galaxy Star Örebro hundsällskap BK 48p Miniatyrbullterrier Eye
47. Louise Hernander Edrus Lady Of The Lake Tierp BK 43p Kerry blue terrier Eye
48. Fanny Falk Zipreno Days Of Future Glory American Staffordshire Terrierklubben 27p American staffordshire terrier Eye
  Lena Johansson Zipreno Diamonds R Forever Stockholms Kennelklubb Disk. American staffordshire terrier
  Johanna Olofsson Belgarbo´s Wineyards Cascade Olandstraktens BK Disk. Engelsk springer spaniel
  Lotta Zanderholm Rivendells Skrållan Nacka BK Disk. Pinscher