Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (NKL B)

Rallylydnad nybörjare (NKL B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Marianne Larsson Höckgårdens Turbo Mariestads BHK 98p Kvalificerande Västgötaspets Eye
2. Jenny Naarttijärvi Coworker´s Rollingthunder Kiruna brukshundklubb 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
3. Linda Nilsson Botnicus Anaconda Överkalix BK 95p Kvalificerande Dalmatiner Eye
4. Carin Nylander-Nygren Nova Umeå BHK 94p Kvalificerande Border collie Eye
5. Camilla Tiensuu Imas Luleå BK 92p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Annica Nilsson Laipo´s Dancing Shadow Åbyn-Byske BK 92p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
7. Susanna Johansson Peruddens Eldiga Donna Åbyn Byske Hundungdom 91p Kvalificerande Golden retriever Eye
7. Jenny Naarttijärvi Fätorpet´s Liljekonvalj Kiruna brukshundklubb 91p Kvalificerande Australian shepherd Eye
9. Carola Andersson Saga Kalix Brukshundklubb 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
10. Pernilla Stenqvist Smolmark´s Dimma Bodens Brukshundklubb 88p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
11. Pia-Maria Molin Verna De Akido San Umeå BHK 86p Kvalificerande Dobermann Eye
12. Pernilla Stenqvist Prince´of-Lona Bodens Brukshundklubb 85p Kvalificerande Dvärgpinscher Eye
12. Susanna Johansson Moorman´s Balvenie Åbyn Byske Hundungdom 85p Kvalificerande Golden retriever Eye
14. Nina Johansson Rednal Conconcelly Malmen BHK 84p Kvalificerande Kromfohrländer Eye
15. åsa nilsson Mayamore Beyond Maiden´s Blush Malmen BHK 80p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
16. Annica Nilsson Turmaja´s Hot Midnight Puzzel Åbyn-Byske BK 72p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Lovisa Wanhatalo Aatelinas Tuutikki-Tiro Gällivare Hundungdom 71p Kvalificerande Samojedhund Eye
17. Nadja Öhlund Storstrandsnova´s Antares Älvsby BHK 71p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
17. Mari Olausson Ellamonte´s Calippo Wild Dancin´ Malmen BHK 71p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
20. Vanessa Malmström Sota Kiruna brukshundklubb 70p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
21. Annelie Hedén Polar Sweet´s New Triumph Boy Piteå Hundungdom 68p Bichon havanais Eye
22. Therese Strandljung Kelawee´s Master Oliver Bodens Brukshundklubb 67p Shetland sheepdog Eye
23. Nina Johansson Zten Malmen BHK 66p Engelsk setter Eye
24. Mari Olausson Ellamonte´s Magnum Dark Mystery Malmen BHK 63p Jack russell terrier Eye
25. Marie Sandström Midgårdstollaren Njord Kiruna brukshundklubb 47p Nova scotia duck tolling retriever Eye
25. Maria Caxne Cordylines Enchanting Girl In Gold Skellefteå BK 47p Collie, långhårig Eye