Officiell rallylydnad - Rallylydnad avancerad (Rallylydnad avancerad B)

Rallylydnad avancerad (Rallylydnad avancerad B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Stefan Hedell Nakkarra Nordanvind Ludvika BK 100p Max Australian kelpie Eye
2. Sofia Svensson Domras Fokus Apollogruppen 98p Kvalificerande Pudel mellan Eye
3. Annelie Forsner Stummelbols Survivor Vallentuna BK 97p Kvalificerande Norfolkterrier Eye
3. Magdalena Bergstén Chankazz Illangoz Örebro BK 97p Kvalificerande Pumi Eye
5. Linda Eriksson Lundens Bellagotto Angels Katla Eskilstuna hunddressyrklubb 95p Kvalificerande Australian shepherd Eye
6. Lotta Åkerberg Sebastian Värmdö BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
6. Inga Ågren Bodils Jag Heter Han Solo Gävle Brukshundklubb 94p Kvalificerande Släthårig foxterrier Eye
6. Sari Widerström Purple-Haze Fagersta KK 94p Kvalificerande Border collie Eye
9. Jenni Andersson Mysslingens Elfrida Andrée Olandstraktens BK 90p Kvalificerande Boxer Eye
10. Jenny Larsson Chankazz Kamorkaz Örebro BK 89p Kvalificerande Pumi Eye
11. Monica van Leeuwen Tollarbos Izor Molleson Bro-Håbo BK 86p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
12. Monica Wallgren Chipsmakers Idas Sommarvisa Kungsörs BHK 85p Kvalificerande Västgötaspets Eye
13. Helena Holén Björnligans Divisor Björnbus Bro-Håbo BK 82p Kvalificerande Berner sennenhund Eye
13. Michaela Nordin Ebba Eskilstuna hunddressyrklubb 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Marje Rebane Ayla Västerås Kennelklubb 81p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
16. Kicki Sundqvist Stawaskogens Engla Fagersta KK 80p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
17. Britt Marie Webster Mountjoy Sagacious Sander Kungsörs BHK 78p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
17. Anna Lundén Rockports Queen Of Dreamz Borlänge Brukshundklubb 78p Kvalificerande American akita Eye
19. Ann-Charlott Andersson Guldåkra´s Isabella Rossellini Gästriklands kennelklubb 75p Kvalificerande Golden retriever Eye
20. Anette Paananen Forsfararens Korak Surahammars BK 74p Kvalificerande Pudel mellan Eye
21. Fanny Törnblom Nicole´s Qwirra Fagersta BK 72p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
22. Sussie Nordberg Guldgruvans Lupus Fagersta KK 71p Kvalificerande Border collie Eye
23. Susann Gunnarsson Törnskogens Teo Timmerman Ockelbo BK 65p Field spaniel Eye
24. anne-maria kehusmaa Mysan Fagersta KK 64p Lapsk vallhund Eye
24. Viktoria Lundström Svassas Born Happy Kungsörs BHK 64p Bearded collie Eye
26. Kerstin Rapp Fallagårdens Dustin Ockelbo BK 60p Tax Eye
  Mia Lagerholm Forsfararens Tantor Surahammars BK Disk. Pudel mellan Eye