Officiell rallylydnad - Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Rallylydnad fortsättning (Rallylydnad fortsättning A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. David Minnlycke Hundakärrs Benji SBKs Malmöavd. 100p Max Labrador retriever Eye
2. Christer Mårtensson Rock City´s Flame Of A Heart Simrishamns BK 99p Kvalificerande Pudel toy Eye
2. Christer Mårtensson Cocoa´s Happy Days´ Simrishamns BK 99p Kvalificerande Pudel dvärg Eye
4. Helen Hansson Ritou´s Gabbiano Ystads BK 97p Kvalificerande Labrador retriever Eye
4. Jeanett Gerdin Easy One Vision Sjöbo BK 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
6. Marianne Jönsson Conor´s Kaileena Empress Of Time SBKs Malmöavd. 96p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
7. Annika Olsson Rissies Lilla Ramses Ystads BK 95p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
8. Carina Bergenwolf Tribusas Dorisdotter Bärta Sjöbo BK 94p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
9. Inger von Gegerfelt Somollis Slieve-Dara Sjöbo BK 92p Kvalificerande Border collie Eye
9. Jenny Olsson Moonhaven Feel The Passion Eslövs Brukshundklubb 92p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
11. Celine Fagerberg Jaktyrans Buffalo Bill SSRK Södra 89p Kvalificerande Labrador retriever Eye
11. Marie Svensson Tindra Veberöd BHK 89p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
11. Agnetha Persson Everotts Pys Ystads BK 89p Kvalificerande Rottweiler Eye
14. Karin Hansson Dolly Amor Höör BK 87p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
15. Emma Robertsson Dschowo´s Xula SBKs Malmöavd. 86p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
16. Marie Bergenwolf Tribusas Dorisson Börje Sjöbo BK 85p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Peter Kvist Daleos Yuva Yomi SBKs Malmöavd. 84p Kvalificerande Rottweiler Eye
18. Helene Mårtensson Mironik´s Enya Veberöd BHK 78p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
18. Petra Henriksson Tussbergets Xperia SBKs Malmöavd. 78p Kvalificerande Perro de agua espanol Eye
20. Gunnel Olsson Dirty South´s Tough Tumbleweed Sjöbo BK 77p Kvalificerande Australian shepherd Eye
21. Berit Persson Qvist Guns & Game Chase Skanör-Falsterbo BK 76p Kvalificerande Labrador retriever Eye
22. Christina Jerenäs Boethius Valsjöhöjdens Balaena Eslövs Brukshundklubb 74p Kvalificerande Borderterrier Eye
23. Annette Bodare Kanadickens Belgravia Of Sisa SBKs Malmöavd. 70p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
24. Caroline Landin Jaffadays Cookies And Cream Lunds BK 68p Shetland sheepdog Eye
24. Rebecka Karlsson Sheltieriffic Summernight Lunds BK 68p Shetland sheepdog Eye
26. Py Björklund Trazta Cleopatra SBKs Malmöavd. 65p Puli Eye
27. Karin Wejland Team´s Cuba Trelleborgs BK 64p Tysk schäferhund Eye
27. Marie Österberg Fredriksson Tribusas Dorisson Birger Sjöbo BK 64p Shetland sheepdog Eye