Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Marie Österberg Fredriksson Grand Lutin Zniffa Sjöbo BK 100p Max Beauceron Eye
1. Susan Carlbom Grand Lutin Zenta Sjöbo BK 100p Max Beauceron Eye
3. Anette Magnusson Gryningsljusets Fina Happy Hörby BK 99p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Christine Nilsson Beathalandet Prinz Hässleholm BHK 99p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
5. Beatrice Palm Swedsam´s Xeptionella Stella Lunds BK 98p Kvalificerande Samojedhund Eye
5. Helene Nilsson Bazzakulls Red Shadow Simrishamns BK 98p Kvalificerande Tervueren Eye
7. Marie Österberg Fredriksson Tribusas Multum In Pravo Sjöbo BK 97p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
8. Per Jönsson Zarxs Finezze Simrishamns BK 96p Kvalificerande Rottweiler Eye
9. Monica Lundahl Springer Nova´s Leia Af Athos Ljungby brukshundklubb 94p Kvalificerande Stabyhoun Eye
9. Jenny-Lynn Ingemansson AXSA Simrishamns BK 94p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
9. Gunilla Alsterfjord Freckles Speedy Gonzales Råådalens BK 94p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
12. Jessica Johanson Zacke Oskarströms BK 93p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Johanna Strömberg Blixztra Sävsjö BK 92p Kvalificerande Vit herdehund Eye
13. Lillemor Edvinsson Roseole´s Ag Petit Chou Åseda-Lenhovda BHK 92p Kvalificerande Beauceron Eye
15. Maria Harrysson Red Goblin´s Bronzol Sölvesborgs BHK 91p Kvalificerande Tervueren Eye
16. Monica Persson Snapphanens Allan Åhus BK 90p Kvalificerande Labrador retriever Eye
17. Beatrice Sturesson Chimaerans Amadeus Mon Amour Ljungby brukshundklubb 87p Kvalificerande Rottweiler Eye
18. Lars Lihnér Vattenandens Acke Hässleholm BHK 85p Kvalificerande Australian kelpie Eye
19. Ida Lindgren Klovstamons Ziri Af Jöjebo Höganäs BHK 84p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
19. Marie Österberg Fredriksson Tribusas Sapienti Sjöbo BK 84p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
21. Kirsten Wretstrand Fancymore Angel Of Diamonds Sjöbo BK 82p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
22. Lisbeth Andréasson Trensmar Nicita Oskarströms BK 81p Kvalificerande Tysk schäferhund Eye
23. Linh Mårtensson Double Coat´s Ace Of Diamonds Höganäs BHK 80p Kvalificerande Chesapeake bay retriever Eye
24. Marie Holmgren Wille Ljungby brukshundklubb 79p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
25. Liselott Lundgren Honeytaste Ghost Ship Sjöbo BK 78p Kvalificerande Golden retriever Eye
25. Anna Palm House Of Softy Hamlet Hörby BK 78p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
27. Ewa Törnblom Salvebolyckan Ives Ljungby brukshundklubb 75p Kvalificerande Boxer Eye
28. Johan Strömqvist Crudha Sieur Athos Sävsjö BK 71p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
29. Eva Skarp Chattering´s Cherrybell The Sweet Osby BK 70p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
  Marie Österberg Fredriksson Grand Lutin Zpencer Sjöbo BK 62.0, Underkänd Beauceron Eye
  Carina Thulin Lindjax Goofy Råådalens BK 69.0, Underkänd Malinois Eye