Officiell rallylydnad - Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Rallylydnad mästare (Rallylydnad mästare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Gertrud Malm Teddyvail´s Jimmie Justice Lunds BK 99p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
2. Carina Engkvist Krankesjöns Yellow Diamond Kristianstads BK 98p Kvalificerande Golden retriever Eye
3. Nina Steinbach Havtornets Ruby Cabernet Ronneby Brukshundklubb 96p Kvalificerande Golden retriever Eye
4. Tove Ask Kalle Simrishamns BK 95p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Helen Mårtensson Tazzihandz Lolly Simrishamns BK 94p Kvalificerande Pudel toy Eye
6. Sandra Nilsson Gardenia Garden´s Nougat Sjöbo BK 93p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
7. Sanna Wendel Kelli Du Fond Des Camps Sjöbo BK 92p Kvalificerande Beauceron Eye
7. Pia Mellberg Team Paparazzi Zwingin´ Zico Trelleborgs BK 92p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
9. Britt-Marie Larsson Livsglädjens Jaktliga Sallad Olofströms BHK 91p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Nina Steinbach Andhämtningens Zc Hanna Ronneby Brukshundklubb 90p Kvalificerande Golden retriever Eye
10. Tereze Lindberg Legolas SBKs Malmöavd. 90p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
12. Beatrice Palm Swedsam´s Xeptionella Stella Lunds BK 89p Kvalificerande Samojedhund Eye
13. Marie Svensson Bella Veberöd BHK 88p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
14. Jaqueline Döhle Kempssons Mjölkchoklad Veberöd BHK 86p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
15. Eva Werner Aila Ystads BK 84p Kvalificerande Lapsk vallhund Eye
16. Christina Grönvall Beesting Dream Machine Ystads BK 83p Kvalificerande Border collie Eye
17. Bodil Larsson Asta Veberöd BHK 82p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Ida Lindgren Klovstamons Ziri Af Jöjebo Höganäs BHK 81p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
18. Eva Cajhagen Sandskogens Clara Lunds BK 81p Kvalificerande Australian kelpie Eye
20. Monica Persson Snapphanens Allan Åhus BK 80p Kvalificerande Labrador retriever Eye
21. Christine Svensson Lindcy´s Point-Blank Skurups Brukshundklubb 79p Kvalificerande Irish softcoated wheaten terrier Eye
22. Pia Mellberg Brinies Gonzalez El-maestro Trelleborgs BK 77p Kvalificerande Briard Eye
22. Sven Håkansson Walk On Cal Kristianstads BK 77p Kvalificerande Border collie Eye
24. Jeanette Borgström Missnutt´s Enjoyful Boogie Svenska australian shepherdklubben 74p Kvalificerande Australian shepherd Eye
24. Mia Agrell Bergsandens Sir Lancelot Åstorps BK 74p Kvalificerande Labrador retriever Eye
26. Fredrika pedersen Zarxs Zwettheart Ystads BK 71p Kvalificerande Rottweiler Eye
27. Ida Lindgren Ziridas Amazing Alva Av Jack Höganäs BHK 68p Engelsk springer spaniel Eye
28. Linda Jönsson Svassas Easy Choice Lunds BK 65p Bearded collie Eye
29. Tereze Lindberg Mc Marra´s Elf Madcoil SBKs Malmöavd. 51p American staffordshire terrier Eye
30. Christine Svensson Brösing´s The Smallest Lady Asterix Skurups Brukshundklubb 46p Irish softcoated wheaten terrier Eye
  Anders Granlund Rolling Dog´s Happy Daze SBKs Malmöavd. Disk. Vit herdehund Eye