Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Agneta Nilsson Lapwing´s Ferintosh Skanör-Falsterbo BK 99p Kvalificerande Labrador retriever Eye
1. Cecilia Wahlstedt Excerno Selphie Tilmitt Skanör-Falsterbo BK 99p Kvalificerande Schapendoes Eye
1. Brita Sassersson Vemmerlövs Expo Ystads BK 99p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
4. Maria Lundin Yatzi Ystads BK 96p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
5. Katarina Holst Alfastigen Gifa Amber Veberöd BHK 95p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
5. Marina Rahm Kimaneros Acamas Landskrona BK 95p Kvalificerande Borderterrier Eye
7. Susanne Eneroth Valpgläntans Bezzie Tova Tygelsjö BK 94p Kvalificerande Bichon havanais Eye
7. gun areskoug Bull Ystads BK 94p Kvalificerande Labrador retriever Eye
9. Cecilia Lundberg Quipus Cerberoz MÉmÉÉhe Tage Skurups Brukshundklubb 93p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
10. Susanne Danheimer Nilsson Cotera De Pastores Del Pas Sydskånska KK 90p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
11. Susanne Danheimer Nilsson Trollmyren´s Opal Eld Sydskånska KK 88p Kvalificerande Chinese crested dog Eye
11. Karin Cebrenius Widholmens Precious One Ystads BK 88p Kvalificerande Groenendael Eye
13. Helene Beve Nilsson Zita Ystads BK 87p Kvalificerande Rottweiler Eye
14. Maria Lundin Snuffan Ystads BK 86p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
15. Åsa Olsson Nyström Havsjöns Daisy Tygelsjö BK 85p Kvalificerande Cavalier king charles spaniel Eye
15. Annette Ackerup Ametist Svedala Brukshundklubb 85p Kvalificerande Schapendoes Eye
17. Marie Palerius Abbe Svenska collieklubben 84p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
18. Ingela Pettersson Gemdales Unforgettable Uncle Zam Söderåsens BK 83p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
19. Cecilia Lundberg Quipus Oxygene Waskoya Nipiy K-pax Skurups Brukshundklubb 81p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
19. Charlotte Skarin Windedos Kahlua Trelleborgs BK 81p Kvalificerande Australian shepherd Eye
21. Pia Swenson Western Ranch Zäta Svalövs BHK 80p Kvalificerande Border collie Eye
22. Mari Lindström Australian Mates Bizkit Skurups Brukshundklubb 79p Kvalificerande Australian kelpie Eye
23. Liselott Bergendorff Paros Hella-hidayya Trelleborgs BK 76p Kvalificerande Rottweiler Eye
24. Susanne Eneroth Valpgläntans Jinnie Tygelsjö BK 74p Kvalificerande Bichon havanais Eye
24. Ayo Hansson La Petit Rana´s Apollo De Xenia Landskrona BK 74p Kvalificerande Gos d´atura catalá Eye
24. Magnus Forslid Idum Veliga Vinnie Svalövs BHK 74p Kvalificerande Mudi Eye
27. Linn Wood Hot Pot´s Indiano Simrishamns BK 60p Gos d´atura catalá Eye
28. Anna Jönsson Alpcock´s Miss Anja Tygelsjö BK 58p Papillon Eye
29. Sandra Sundin Spetspatrullens Ranger Garrion Malmö Hundungdom 45p Tysk spets, mittelspitz Eye
30. Elisabeth Österlind Bondekonens Does Ojoj Filibuster Lomma BK 30p Schapendoes Eye
31. Susanna Nilsson Evros Pretty Pudding Tygelsjö BK 20p Shetland sheepdog Eye
  BENGT PERSSON Izzi Svalövs BHK 0.0, Underkänd Ej stambokförd hos SKK Eye
  Emma Wahlén Lightschaps Litchi-Moon Örkelljunga BK 0.0, Underkänd Schapendoes Eye