Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Tytti Olsson Chess Player Tarrak Borås BK 100p Max Australian shepherd Eye
2. Sofia Persson Wildandmagics Amazing Spike Kind BK 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
2. Anna Niklasson Wallwein´s Moet O Chandon Labrador retrieverklubben 96p Kvalificerande Labrador retriever Eye
2. Carolina Flyckt Högtryckets Dream Flake Götene BK 96p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
5. Anna Stohm Cirtap´s Hertog Rosco Van Qera-L Ulricehamns BK 95p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
5. Anette Garp Minnows Wellborn Labrador retrieverklubben 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
7. Linda Andersson Nattrajens Amorella Västra KK 94p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
8. Lisa Andersson Lärkängen´s A Wolf In Geeks Cloth Sveriges Hundungdom 92p Kvalificerande Bearded collie Eye
9. Maria Schelin Lizzie Labrador retrieverklubben 91p Kvalificerande Labrador retriever Eye
10. Susanne Strömbäck Stjernborgens Immer SBK Göteborgsavd. 90p Kvalificerande Australian shepherd Eye
10. Emma Larsson Canagold´s Shah Göteborgs Hundungdom 90p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
12. Lotta Olson Rosbos Kawasaki Svenska Kennelklubben CS 89p Kvalificerande Papillon Eye
13. Carolina Corin Nera Sveriges Hundungdom 87p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Helena Eriksson Khaos Deewhy Svenska Afghanhundklubben 87p Kvalificerande Afghanhund Eye
15. Lisa Andersson Lärkängen´s Rocky Raccoon Sveriges Hundungdom 85p Kvalificerande Bearded collie Eye
16. Adina Magnusson Sunsilk´s Quick Psycho Sveriges Hundungdom 84p Kvalificerande Australian shepherd Eye
17. Lisa Herngren Boxerdalen´s Good Ever So Good Södra Älvsborgs KK 83p Kvalificerande Boxer Eye
18. Ida Karlsson Ridotto Ulivetta Svenska dalmatinersällskapet 81p Kvalificerande Dalmatiner Eye
18. Susanne Nielsen Skybar Decisive SSRK Västra 81p Kvalificerande Labrador retriever Eye
20. Mariella Gustafsson Siphra´s Phantom Lord Varbergs BK 78p Kvalificerande Faraohund Eye
21. Susanne Strömbäck Kråkeslottets Julius Caesar SBK Göteborgsavd. 76p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
21. Agneta Johansson Bezarias-Bella Lerums BHK 76p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
23. Malin Palm Friberg Frideborgs Ådi Ålly Lilleman Götene BK 72p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
24. Edith Lien Joddricks Uncomparable Atul Ulricehamns BK 71p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
25. Nina Björkman Cirtap´s Prinses Micra Van Kira-L Kungsbacka Brukshundklubb 70p Kvalificerande Kooikerhondje Eye
26. Lena Sandberg Minnows Zealful Kungsbacka Brukshundklubb 67p Labrador retriever Eye
27. Linda Andersson Aagerups Lycka Västra KK 56p Dansk-svensk gårdshund Eye
  Adina Magnusson Sunsilk´s Mohawk Sveriges Hundungdom 0.0, Underkänd Australian shepherd Eye
  Sofie Eriksson Teddywood´s Zorro By Art Varbergs BK Avbruten Eurasier Eye