Officiell rallylydnad - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare A)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. Maria Rick Vickulas Kylie Vallentuna BK 99p Kvalificerande Australian kelpie Eye
1. Maria Rick Walkabout Lenka Vallentuna BK 99p Kvalificerande Australian kelpie Eye
3. Helene Lindelav Aspenhill Liguster Norrtälje lokala Kennelklubb 98p Kvalificerande Västgötaspets Eye
4. Sofie Lourié Sofalex Partypinglan Pepsi Nynäshamns BK 95p Kvalificerande Dansk-svensk gårdshund Eye
4. Karin Sjödin Teamvik´s Baron Ockelbo BK 95p Kvalificerande Labrador retriever Eye
6. Frida Forsberg Min Vilda Busiga Bläsand Uppsala Brukshundklubb 94p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
6. Sofia Berg De La Hoya´s Sieur Porthos Hallstahammar BK 94p Kvalificerande Australian shepherd Eye
8. Jessica Sjöstrand Surprise Star Sweet Cara Mia Häverö Bk 93p Kvalificerande Collie, långhårig Eye
9. Elina Bertne GÁtchis ÁtjÁjuoksa Adja Värmdö BK 90p Kvalificerande Lapsk vallhund Eye
10. Heli Börlin Timenis Akira Olandstraktens BK 89p Kvalificerande Tervueren Eye
10. Carola Lindekrans Sjöhemmets Northon Born To Love Häverö Bk 89p Kvalificerande Polski owczarek nizinny Eye
12. Sofia C. Nordwall Kvicksans My Life Is Your Life Nacka BK 87p Kvalificerande Flatcoated retriever Eye
12. Almira Nezirevic Pantomime´s Lime Light Delight Skarpnäck Hundungdom 87p Kvalificerande Bichon frisé Eye
14. Anita Rosén Je Lo Staff Korall Svenska Staffordshire Bullterrierklubben 86p Kvalificerande Staffordshire bullterrier Eye
15. Caroline Ravrot Spinnrockens A Winter´s Tale Danmark 85p Kvalificerande Australian shepherd Eye
15. Madeleine Enbom Sumburgh Head´s Sweety Vallentuna BK 85p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
17. Jessica Brissman Tikk-A-Ring´s Ten Dreams Väsby BK 82p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
18. Lotta Ringius Segerforsens Just Look At Me Haninge BK 81p Kvalificerande Tervueren Eye
19. Heli Börlin Kiosan´s Skylla Olandstraktens BK 80p Kvalificerande Malinois Eye
20. Iza Wolhardt Hoffedalens Elza Springerklubben 78p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
21. Jessica Thörnqvist Don Fido´s Yizza Yazza Mandelm´asha Mälarö BK 74p Kvalificerande Briard Eye
22. Anette Ehrnst Chrikjell´s Born To Run Knivsta BK 73p Kvalificerande Pudel stor Eye
22. Annette Jonasson Fest Lurody Cudnej Vallentuna BK 73p Kvalificerande Welsh corgi cardigan Eye
24. Sanna henriksson Merry Cocktails Mirage Roslagens Hundungdom 70p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
25. Helen Lindstedt Hi-design´s Just Catch Me Väsby BK 68p Engelsk springer spaniel Eye
25. Emelie Olofsson Kråkeslottets Don Juan Åbyn Byske Hundungdom 68p Shetland sheepdog Eye
27. Yvonne Karlsson Moalitz Lova Lavendel Uppsala Brukshundklubb 67p Japansk spets Eye
28. Eva Sognevik Sogneviks Zappo Vallentuna BK 66p Papillon Eye
29. Sarah Olofsson Ryegate´s Wild Women Do Nacka BK 53p Flatcoated retriever Eye
30. Elinor Gustafsson Solarwes Barco Uppsala Hundungdom 39p Gos d´atura catalá Eye
31. Emelie Olofsson Nipornas Hot Spot Åbyn Byske Hundungdom 38p Shetland sheepdog Eye