GFBK:s dubblerade rallytävling 28 september 2013 - Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Rallylydnad nybörjare (Rallylydnad nybörjare B)

Förare Hund Klubb Resultat Ras
1. My Dareflod Thunderztorm Mora BK 100p Max Shetland sheepdog Eye
1. Åsa Engström Black Blossom Lord Borka Borlänge Brukshundklubb 100p Max Lapsk vallhund Eye
1. Anna Östlin Rödhättas Rosenkvarts Welsh Springer Spanielklubben 100p Max Welsh springer spaniel Eye
1. Maria Zetterlund Jack Eskilstuna hunddressyrklubb 100p Max Ej stambokförd hos SKK Eye
1. Hedwall Linda Fogelquist Aussie Kullens Beemer-boop Svenska australian shepherdklubben 100p Max Australian shepherd Eye
6. Marie Larsson Hi-Design´s Unlimited Happyness Falu BK 99p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
6. Jenny Danielsson Borderness Lakrits Malung-Sälens BK 99p Kvalificerande Border collie Eye
6. Sandra Siverman Snjos Blue Fire Stick Borlänge Brukshundklubb 99p Kvalificerande Australian cattledog Eye
6. Håkan Engström Muletunet´s Balder Borlänge Brukshundklubb 99p Kvalificerande Groenendael Eye
6. Malin Tangfelt Hairdog´s Electronic Prinze Bollnäs BHK 99p Kvalificerande Bearded collie Eye
11. Ulrica Nykvist Capa Tosta Pretty In Pink Falu BK 98p Kvalificerande American staffordshire terrier Eye
11. Linda jonsson Ob-La-Di´s Freiherr Von Richthofen Nedansiljans BK 98p Kvalificerande Beagle Eye
13. Emilia Karhu Ozzy Nedansiljan Hundungdom 97p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
13. Inger Olsson Black Blossom Lady Julia Falu BK 97p Kvalificerande Finsk lapphund Eye
13. Åsa Siverman Easy My Way Borlänge Brukshundklubb 97p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Ulla Stranz Evallens Chocolate Hyzz Karlstad BK 96p Kvalificerande Australian kelpie Eye
16. Daniela Kasimir Krislahedens Alto-princess Västerås BK 96p Kvalificerande Parson russell terrier Eye
16. Malin Hedin Tollarbos Milton Lira Banjo Borlänge Brukshundklubb 96p Kvalificerande Nova scotia duck tolling retriever Eye
16. Sandra Siverman Best Wishes Minuet Of Forest Borlänge Brukshundklubb 96p Kvalificerande Australian shepherd Eye
16. Emelie Åhman Kläppylets Famolas Favru Nedansiljans BK 96p Kvalificerande Lapsk vallhund Eye
21. Ida Agnas Top Cream´s Born To Be Free Ludvika BK 95p Kvalificerande Golden retriever Eye
21. Frida Tranfeldt Bordeaux SupÉrieur´s Kz Chabo Bollnäs BHK 95p Kvalificerande Dogue de bordeaux Eye
21. Eva-Lena Lindström Broberg Eventide´s Wendy Willow Falu BK 95p Kvalificerande Welsh springer spaniel Eye
24. Camilla Frid Mytologins Valhalla Iv Hedemora-Säter BHK 94p Kvalificerande Hovawart Eye
24. Linda jonsson Maliwick´s For Your Eyes Only Nedansiljans BK 94p Kvalificerande Beagle Eye
24. Camilla Frid Yosemite´s Nomad From Paradise Hedemora-Säter BHK 94p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
27. Karin Fürst Kadamo Bringin´ It Back Rhodesian ridgebackklubben 93p Kvalificerande Rhodesian ridgeback Eye
27. Maria Grindal Skogs Azizi´s Salty By Devil Mora BK 93p Kvalificerande Vit herdehund Eye
27. Camilla Frid Mytologins Xhimera Iii Hedemora-Säter BHK 93p Kvalificerande Hovawart Eye
30. Anneli Dahlström Håtvåos Pierre Hector Ludvika BK 92p Kvalificerande Portugisisk vattenhund Eye
31. Jessica Hamrin Mylittle Oopsy-Daisy Gagnef-Floda BK 91p Kvalificerande Chihuahua, långhårig Eye
31. eva pettersson Bushwack´s Jack Noona Hedemora-Säter BHK 91p Kvalificerande Jack russell terrier Eye
31. Madeleine Smedberg Door Keepers Tribute To Gem Gagnef-Floda BK 91p Kvalificerande Australian shepherd Eye
31. Monica Persson Dellenits Trinidad Hedemora-Säter BHK 91p Kvalificerande Dvärgschnauzer, svart Eye
35. Inger Olsson Rockamore Rasberry Falu BK 90p Kvalificerande Borderterrier Eye
35. Emma Östlund Kristaras Dramatic Decibel Borlänge Brukshundklubb 90p Kvalificerande Engelsk springer spaniel Eye
37. Eliana Falkengren Windedos Illiyena Mora BK 86p Kvalificerande Australian shepherd Eye
38. Gunnel Lundblad Pm Quality´s Spice Surprice Hedemora-Säter BHK 83p Kvalificerande Shetland sheepdog Eye
39. Anna Friberg Kraaybell´s Apollo Af Basso Ludvika BK 82p Kvalificerande Stabyhoun Eye
40. Helena Johansson Ewangelina Kristinehamns BHK 81p Kvalificerande Dvärgschnauzer, peppar & salt Eye
41. Pernilla Svanström Vinterängens Cassiopeia Enköpings BK 78p Kvalificerande Vit herdehund Eye
42. Rebecca Tjulander Minos Borlänge Brukshundklubb 77p Kvalificerande Ej stambokförd hos SKK Eye
42. Anna Bomark Aggro Bollnäs BHK 77p Kvalificerande Cocker spaniel Eye
44. Åsa Danielsson Taylor Hill´s Candy Cover Nedansiljans BK 75p Kvalificerande Golden retriever Eye
44. Kristina Graf Duvasgårdens Odysseus Svenska Schapendoesklubben 75p Kvalificerande Schapendoes Eye
46. Gina Lund Charlie Eskilstuna hunddressyrklubb 68p Ej stambokförd hos SKK Eye
47. Gunnel Domberg Larsson Rowntree Di Vaio Dalarnas distrikt 66p Lagotto romagnolo Eye
  Anna Franzén Weigel Lesjöbygdens A-pina Colada Gagnef-Floda BK 0.0, Underkänd Berner sennenhund Eye
  Leif Svensson Evallens Chocolate Boss Filipstads BHK 0.0, Underkänd Australian kelpie Eye
  Lotta Torstensson Håtvåos Rocky Ludvika BK 0.0, Underkänd Portugisisk vattenhund Eye
  Linda Frisk Lufsen Mora BK 0.0, Underkänd Ej stambokförd hos SKK Eye